Oyun için Linux sürümü önerisi

Kick Furkanowski

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim bu:

| ATI Radeon X1550 | Intel Core 2 Duo E4500 | 3GB DDR2 RAM |

Zaten Minecraft falan oynayacağım, bir de Playonlinux'la GTA San Andreas multiplayer oynanıyor mu? Fazla Linux bilgim yok, o yüzden Arch Linux falan önermeyin, ama Arch Linux öğrenme rehberi varsa yükler bakarım. Ancak biraz performanslı olsun bu arada Linux sürümü.
@eth hocam sizin öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tecrübe ettiğim kadarıyla en performanslı Arch idi. Öğrenmek için Arch wikiden daha güzel kaynak yok. İngilizce kaynak atınca ban yediğimiz için sen bakarsın. Kurulumu Türkçe öğrenmek istersen Archman forumunda kurulum kılavuzları vardı onlara bakabilirsin.

Arkadaşlar sistemim bu:

Zaten Minecraft falan oynayacağım, bir de Playonlinux'la GTA San Andreas multiplayer oynanıyor mu? Fazla Linux bilgim yok, o yüzden Arch Linux falan önermeyin, ama Arch Linux öğrenme rehberi varsa yükler bakarım. Ancak biraz performanslı olsun bu arada Linux sürümü.
@eth hocam sizin öneriniz var mı?
Linux Mint XFCE

Bu sisteme hangi dağıtımı kurarsan kur, oyun performansı için çok iyi bir netice alacağını sanmıyorum. Aradaki tek fark çekirdek ve mesa kütüphanelerinden kaynaklanacaktır, bunun da bu sistem için çok fark yaratmayacağını düşünüyorum.

Minecraft için, güncel mesa sürümlerinde performans iyileştirmeleri var. Ancak bunların sendeki GPU'ya etkisi olmayacak büyük ihtimalle. https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Minecraft-RadeonSI-Thread

Kardeş ilk önce işlemcini ve Ram kullanımı gereksinimi düşük ama güncel bir distro bul.
En azından sistemin rahat çalışır.

Bizim arkadaş'ın 4 GB Ram'li ve i5 5. nesil işlemcili PC'si, Windows 10'da sürünüyordu.
Deepin OS gibi ağır diyebileceğimi bir OS kurduk ve çok rahat çalıştı.

Windows 10'da Eclipse'i bile açmakta zorlanan bilgisayar, Deepin OS'da Eclipse ve Chrome'dan 4 sekme açarak video bile izledi.

Yeni konular

Geri
Yukarı