Steam ve Oyunlar İçin Hangi Linux Sürümü?

Nameless44

Kilopat
Daha fazla  
Sadece CS:GO ve DotA 2 oynamak için kullandığım eski bir masaüstü bilgisayarım var demo olarak windows 10 kullanıyorum. Artık demo windows 10 kullanmak istemiyorum hem arkaplanda ne döndüğünü bilmiyorum hem de performansını çok kontrol edemiyorum. Oyunlarda işlemci darboğazı felan da oluyor.

Hangi linux sürümüne geçsem daha rahat ederim? Bir süre Ubuntu tecrübem var ama doğru düzgün kullanmadım. Steam OS UEFI anakart olmadığı için normal kurulmuyor ISO buldum onu daha denemedim ama sistem gereksinimi yüksek, stabil olur mu emin değilim. Birazdan Linux Mint Mate deneyeceğim. Sizce hangi Linux dağıtımında sistemin yükü en az olur ve oyunlar stabil çalışır? Önerileriniz nelerdir?

Ben Ubuntu kullanıyorum. Gayet iyi bir problem yok. Çok ağır oyunlar oynamadığım için stabil çalışma konusunda bir şey diyemem. League Of Legends gibi oyunlar oynatıyor. Birde şu siteye bakmanı tavsiye ederim:
Why Linux is better

Win 10 kullanirken arkada ne döndüğünü bilgisayarın performansını kontrol edemiyorum demişsiniz. Anladigim kadariyla performans artması için linux tercih edeceksiniz ama sunu unutuyorsunu linux oyun için değildir. Ve belki win10 dan az yük binecektir bilgisayara ama oyunlarda o stabilete yakalanamayacağı için size hiç faydası olmayacaktır. Ekran kartlarina kadar windows için üretilen bi piyasada daha iyi performans alamazsınız.
İyi Günler

Win 10 kullanirken arkada ne döndüğünü bilgisayarın performansını kontrol edemiyorum demişsiniz. Anladigim kadariyla performans artması için linux tercih edeceksiniz ama sunu unutuyorsunu linux oyun için değildir. Ve belki win10 dan az yük binecektir bilgisayara ama oyunlarda o stabilete yakalanamayacağı için size hiç faydası olmayacaktır. Ekran kartlarina kadar windows için üretilen bi piyasada daha iyi performans alamazsınız.
İyi Günler
Zaten denemek için Linux Mint Mate kurdum wifi adaptörünün driverını kuramayınca vaz geçtim. Driverın readme kısmının yönlendirdiği klasörde 12 pdf lik her senaryoya kurulum anlatımı vardı. Hangisinin normal kurulum olduğunu nasıl kurulduğunu hiç anlamayınca dedim daha wifi driverını kuramıyorsan hiç kullanamam vazgeçtim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı