Oyun için Windows 10 Pro kurulur mu?

Jaques JWSH

Hectopat
Daha fazla  
Windows 8.1 standart kullanıyorum ve bana yetersiz gelmeye başladı. Windows 10'u aratmıyor değil, oyun oynuyorum sadece bilgisayarımda. Windows 10'a geçmeye karar verdim. Sizce hangi işletim sistemini kurmalıyım? Aklımda Windows 10 Pro var. Sizce FPS düşürür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 standart kullanıyorum ve bana yetersiz gelmeye başladı. Windows 10'u aratmıyor değil, oyun oynuyorum sadece bilgisayarımda. Windows 10'a geçmeye karar verdim. Sizce hangi işletim sistemini kurmalıyım? Aklımda Windows 10 Pro var. Sizce FPS düşürür mü?

Tavsiyem HDD'niz var ise 8.1 de kalın. Ama SSD'niz var ise oyun için Windows 10 Home Single Language'dir.

Windows 10 Windows 8.1 ile kıyasla daha fazla RAM kullanacak, daha geç açılacaktır. Ne kadar RAM'e sahipsiniz? İşlemciniz nedir? Kısacası sistem özellikleriniz? Bence pek bir fark olmayacaktır.

Windows 10 Home (mümkünse single language olmasın) kursanız yeter artar gibi. Windows 10 pro gereksiz alan israfı, gereksiz ağır bir işletim sistemi pek çok kişi için. Single language tavsiye etmeme sebebim Windows 11'in Türkçe sürümünde olan hatalar.
Windows 11 tam sürüme geçtiğinde bu hatalar giderilmezse dil değiştirme ihtiyacı zaruri olabilir. Bu yüzden mümkünse single language olmayan bir Windows kullanmaya çalışın, geleceğe ufak bir yatırım olsun.

Sistemdeki bellek miktarı çok az (~aşağı yukarı 4 GB) değilse Windows 10 Pro şu anki en iyi sürümlerden biri.

4 GB RAM var.
Windows 10 Home (mümkünse Single Language olmasın) kursanız yeter artar gibi.
Windows 10 Pro gereksiz alan israfı, gereksiz ağır bir işletim sistemi pek çok kişi için.

Home kurarsam FPS düşüklüğü yaşar mıyım acaba hocam Home ve Pro arasındaki FPS farkı nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı