Oyun ile masaüstü arası çözünürlük farklı

bengva

Femtopat
Selam arkadaşlar, ben FPS oyunlarında 1024x768 çözünürlükte oynamadan yapamıyorum. Çözünürlüğü düşürünce ve oyunu aşağı alınca masaüstü çözünürlüğü de bozuluyor ve 1024x768 oluyor. Bunun sebebi nedir? AMD marka kart kullanıyorum monitörümde 1920x1080 özel çözünürlüğü de denedim fakat fayda etmedi ya da ben beceremedim.

Merhaba,
1-Oyuna girmeden önce win10 kullanıyorsanız windows ekranında sağ klik -grafik seçenekleri-çözünürlük-1024x768 deneyin,
2-Oyunları Windows'a indirip oynuyorsanız çözünürlük ile ilgili ini uzantılı dosyayı bulup wordpad ile açarak 1024x768 çözünürlük satırını girmeniz gerekiyor.
Bu sorun oyunların artık yüksek çözünürlükte oynanması politikası,donanım satma amacıyla yapılıyor.
Artık 800x600 çözünürlükte kimse oyun oynamasın istiyorlar.:)

Merhaba,
1-Oyuna girmeden önce win10 kullanıyorsanız windows ekranında sağ klik -grafik seçenekleri-çözünürlük-1024x768 deneyin,
2-Oyunları Windows'a indirip oynuyorsanız çözünürlük ile ilgili ini uzantılı dosyayı bulup wordpad ile açarak 1024x768 çözünürlük satırını girmeniz gerekiyor.
Bu sorun oyunların artık yüksek çözünürlükte oynanması politikası,donanım satma amacıyla yapılıyor.
Artık 800x600 çözünürlükte kimse oyun oynamasın istiyorlar.:)
Yanitin icin tesekkur ederim fakat ben şöyle istiyorum oyunda 1024x768 cozunurluk ama oyunu aşagi alincada 1920x1080 de kalsin yani masaustu goruntusu ama oyle olmuyor bu sefer ayarlarim karisiyor yayin acarken de zorlaniyorum

Yanitin icin tesekkur ederim fakat ben şöyle istiyorum oyunda 1024x768 cozunurluk ama oyunu aşagi alincada 1920x1080 de kalsin yani masaustu goruntusu ama oyle olmuyor bu sefer ayarlarim karisiyor yayin acarken de zorlaniyorum
Belki bilemiyorum ama bütçeniz var ise 2. bir monitör alıp tabii ekran kartı destekliyor ise
1. ekranda oyun oynayıp.2. erkanda yayın yapabilirsiniz. HDMI kablo yardımıyla.

Geri
Yukarı