Oyun indirdikten sonra bilgisayara fidye virüsü girdi

Cannoo

Zeptopat
Daha fazla  
Geçenlerde bir oyun indirdim 3 4 gün sonra bir mailden mesaj aldım, bilgilerim ve videolarım elinde diyerek bana 800$ ödemezsen videolarını veririrm diyerek Vs. 2 gün süre istedi ve mesajın sonunda gerçekten şifrelerimin çoğunu attı bana. PC'min güvenlik duvarı kapalı olduğu halde SS attı. Şifrelerimi değiştirdim fakat video vs gerçekten elinde var mıdır? Bir yardımcı olun ne yapmalıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde bir oyun indirdim 3 4 gün sonra bir mailden mesaj aldım, bilgilerim ve videolarım elinde diyerek bana 800$ ödemezsen videolarını veririrm diyerek Vs. 2 gün süre istedi ve mesajın sonunda gerçekten şifrelerimin çoğunu attı bana. PC'min güvenlik duvarı kapalı olduğu halde SS attı. Şifrelerimi değiştirdim fakat video vs gerçekten elinde var mıdır? Bir yardımcı olun ne yapmalıyım.
Laptop mu kullanıyorsun? Malwarebytes ve Kaspersky indir pcyi baştan sonra tarat.

Kamera kullanmıyorum ama laptop olduğu için kamerayı aktif edip gizli kayıt yapmıs olabilir mi?
@SpeeQ

Laptop mu kullanıyorsun? Malwarebytes ve Kaspersky indir pcyi baştan sonra tarat.
laptop

Video olayını fake diye duymuştum , kamera kullanıyor musunuz?
Kamera kullanmıyorum ama laptop olduğu için kamerayı aktif edip gizli kayıt yapmıs olabilir mi

Dosya Ekleri

• IMG_4171.jpeg
    IMG_4171.jpeg
    116,2 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_4168.png
    IMG_4168.png
    262 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_4169.png
    IMG_4169.png
    152,6 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_4170.jpeg
    IMG_4170.jpeg