Oyun indirirken indirme hızım çok düşüyor

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarıma herhangi bir oyun indirirken indirme hızım 48Mbps'den 3'e düşüyor. Film bile izleyemiyorum. Ne zamandan beri var bilmiyorum ama bunu nasıl çözebilirim?
Şimdiden teşekkürler.

Bence uğraşma direk irternet firmasıyla ihtibat kurun.Gelip halletsinler sen uğraşma sonra tüketici hatası derler.

Bence uğraşma direk irternet firmasıyla ihtibat kurun.Gelip halletsinler sen uğraşma sonra tüketici hatası derler.
İnternet firmasıyla ne alakası var anlamadım? Gelip halledecekleri bir şey değil. Kendileri vaat ettikleri hızı veriyor zaten. En fazla modem kaynaklıdır.

Bu arada oyunu normal saniyede 6.2Mb şeklinde indiriyorum.
Oyunu nereden indiriyorsunuz?
Oyun indirirken görünen hız ile speedtest hızını gösteren görsel paylaşma imkanınız varmı?
Şuan yok. Oyunu Steam'den indiriyorum. Söylemeyi unuttum oyun normal 6.2Mb/s şeklinde iniyor.
Ama işte oyun normal inerken mesala Netflix'ten film izlenmiyor.

Bağlantı hızınız Megabit, indirme hızınız Megabayt aynı şeyler değildir. 48Mbps internet bağlantısı için alabileceğiniz maksimum indirme hızı 6 MB'tır yani 48 MB beklemeyin. İndirme yapılan server durumuna göre hızınız daha az olabilir. Eğer hiç bir zaman indirme hızınız 3 MB değerinin üstüne çıkmıyorsa internet sağlayıcınız ile görüşebilirsiniz.

Peki yavaşlıyor dediğinizde ne kadar hızla indiriyorsunuz?
Oyun indirmesi yavaşlamıyor. Ama telefonda falab 3Mbps.
Bağlantı hızınız Megabit, indirme hızınız Megabayt aynı şeyler değildir. 48Mbps internet bağlantısı için alabileceğiniz maksimum indirme hızı 6 MB'tır yani 48 MB beklemeyin. İndirme yapılan server durumuna göre hızınız daha az olabilir. Eğer hiç bir zaman indirme hızınız 3 MB değerinin üstüne çıkmıyorsa internet sağlayıcınız ile görüşebilirsiniz.
Konuyla pek bir alakası yok. Birimleri zaten biliyorum.

Şimdi anladım. Bilgisayar oyun indirirken İnternete bağlı diğer cihazlar İnternete 3megabit ile bağlanıyor diyorsunuz.

Ama bunun olması çok doğal. İnternet bağlantısı paylaşımlı bir teknolojidir.
İnternetizin tamamını 48 şeritli bir otoyol olarak düşünün. Bilgisayarınız bu otoyolu tamamen kapatıyor dolayısı ile diğer cihazlar yolu kullanamıyor.
Steam veya origin kullanıyor iseniz indirme hızı limiti koyun. 3MB/sn indirme limiti koyarsanız diğer cihazlarınız da İnternete rahat bağlanır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı