Oyun inerken offline oyun oynamak FPS düşüşüne sebep olur mu?

Oyun indirirken bir miktar işlemci ve disk kullanımı da oluyor. İndirilen öğelerin bir yere yazdırılması lazım sonuçta değil mi? :D

Ancak eğer ortalamanın altında bir donanımınız yoksa farkı hissetmezsiniz. Deneyin ve görün.

Bana göre orta seviyede bir işlemci + RAM+SSD ile oyun indirmenin FPS'ye etkisi olacağını düşünmüyorum. Tabii indirme hızıda önemli olur yani saniye de 20 MB yazması ile 5MB yazması aynı olmayabilir. Steamdan oyun oynarken hiç indirme yapmadım ama normal IDM ile download işlemciye önemsenmeyecek seviyede bir yük bindirir.

Ben nedense Steam üzerinden oyun indirirken bir yavaşlama hissediyorum. 13MB ile indiriyor normalde, 3MB olarak sabitleyince düzeliyor.

Evet olur. Oyun inerken kaynak kullanıyor sonuçta. Hem ping hemde FPS olumsuz etkilenir.
İndirirken aynı zamanda dosyaları işliyor . Disk kullanımı da büyük ihtimal hıza göre işleme yapar . Ne alaka diyenler olabilir. Şöyle ki,

Sen saniyede 10mb indirirsen disk işleme kapasitesine göre işlemeye başlayacak . Artık sen saniyede diskin işleme kapasitesinden daha fazla indirme yapmaya başlarsan disk sabit işlemeye devam edecek ama işlenecek dosyalar arkada kuyruğa girecek. Bu işlem diski son kapasite kullanabilir . Oyun indirirken ya da kurarken disk kullanımın çoğu zaman %100 olduğunu görebilirsiniz. İndirirken aynı zamanda kuruyor. Peki oyunla ne alakası var bu durumun . Disk zaten full kullanılıyor . Senin oyununda disk kullanacak . Bu yüzden droplar donmalar olması normal .

Son düzenleme:
İndirirken aynı zamanda dosyaları işliyor. Disk kullanımı da büyük ihtimal hıza göre işleme yapar. Ne alaka diyenler olabilir. Şöyle ki,
Sen saniyede 10 MB indirirsen disk işleme kapasitesine göre işlemeye başlayacak. Artık sen saniyede diskin işleme kapasitesinden daha fazla indirme yapmaya başlarsan disk sabit işlemeye devam edecek ama işlenecek dosyalar arkada kuyruğa girecek. Bu işlem diski son kapasite kullanabilir. Oyun indirirken ya da kurarken disk kullanımın çoğu zaman %100 olduğunu görebilirsiniz. İndirirken aynı zamanda kuruyor. Peki oyunla ne alakası var bu durumun. Disk zaten Full kullanılıyor. Senin oyununda disk kullanacak. Bu yüzden droplar donmalar olması normal.

Bu çok mantıklı aslında buna oyun indirirken değil de "oyun kurarken offline oyun oynarsam FPS düşüşü- drop vs olur mu?" soruyu böyle sorduğunuzda cevap; evet olur çünkü oyun kurarken söyledğiniz gibi hem işlemci özellikle disk kullanımı %100 seviyesine çıkabiliyor. Oyun indirrken derseniz ben IDM ile oyun indirmeyide seçenek arasına koyarım o zaman net olarak FPS ve drop gibi şeyler söz konusu olmaz.

Bu çok mantıklı aslında buna oyun indirirken değil de "oyun kurarken offline oyun oynarsam FPS düşüşü- drop vs olur mu?" soruyu böyle sorduğunuzda cevap; evet olur çünkü oyun kurarken söyledğiniz gibi hem işlemci özellikle disk kullanımı %100 seviyesine çıkabiliyor. Oyun indirrken derseniz ben IDM ile oyun indirmeyide seçenek arasına koyarım o zaman net olarak FPS ve drop gibi şeyler söz konusu olmaz.
Oyun indirme işlemi için bahsedersek. Epic ,Steam gibi korsan olmayan platformlardan indirme yaptığımızı varsayarsak bu durum oyuncular için çok da geçerli olmayabilir.

Oyun indirme işlemi için bahsedersek. Epic, Steam gibi korsan olmayan platformlardan indirme yaptığımızı varsayarsak bu durum oyuncular için çok da geçerli olmayabilir.

İşlemin sadece download olmadığını bilmek işi çözecektir bence ayrıca "korsan" sadece bir algıdan ibarettir. Bir insana "aptal" dediğinizde o insana yaratıcı yani Allah aptal demez sadece "insan zihni" der bunu ve insan zihninin ürettiği her düşünce tartışmaya açıktır zira mutlak değildir. "korsan" kelimesini kullandığınız için söyledim bunu yoksa hiç buna değinmeden sadece IDM ile uygulama ya da oyun indirmek farklı Steam-Epic gibi plaftormlar indirme yaparken aynı zamanda oyunu kuruyor demeniz yeterliydi. Bu tarz vurgular özellikle yapılıyor zira insan zihni bunu "kötü, yanlış, haksız" vs algılıyor aslında algılatmak istiyor kapitalist sistem zihinlere bunu işliyor ve herkes sürü psikolojisiyle tabii avantajı "ben para ödüyorum haklıyım, güçlüyüm, dürüstüm, ezerim" komik ötesi gercekten :)

İşlemin sadece download olmadığını bilmek işi çözecektir bence ayrıca "korsan" sadece bir algıdan ibarettir. Bir insana "aptal" dediğinizde o insana yaratıcı yani Allah aptal demez sadece "insan zihni" der bunu ve insan zihninin ürettiği her düşünce tartışmaya açıktır zira mutlak değildir. "korsan" kelimesini kullandığınız için söyledim bunu yoksa hiç buna değinmeden sadece IDM ile uygulama ya da oyun indirmek farklı Steam-Epic gibi plaftormlar indirme yaparken aynı zamanda oyunu kuruyor demeniz yeterliydi. Bu tarz vurgular özellikle yapılıyor zira insan zihni bunu "kötü, yanlış, haksız" vs algılıyor aslında algılatmak istiyor kapitalist sistem zihinlere bunu işliyor ve herkes sürü psikolojisiyle tabii avantajı "ben para ödüyorum haklıyım, güçlüyüm, dürüstüm, ezerim" komik ötesi gercekten :)
Arkadaşımız oyun için sordu ve yanıtını aynı konuda verdim ben de. Burada korsanı savunmak gibi niyetim yok . Tabii ki de orijinal kopyayı savunacağım. Zamanında sürekli korsan oynayan birisi olarak söylüyorum bunu.

Yazdıklarından Allah inancın olduğunu varsayıyorum. Peki kul hakkı kısmını düşündün mü? İnsanların yıllarca çalışıp gece gündüz demeden , eşleriyle çocuklarıyla çoğu zaman uzakta geçirerek program ve oyunların yapılmasını sağlayan insanların hakkı nerede. Kötü,yanlış, haksız olarak algılanıyor yazmışsınız. İnancına göre evet kötü ,yanlış ve haksız bir durum korsan oynamak. Kapitalizmle de hiç ama hiç alakası yok. Sen markete gidince domatesi bedavaya alamazsın neden mi ? Çünkü bu domates bir emekle markete geldi . Domatesin geldiği yolu düşün sonra da oyunların geldiği yolu düşün . Hiçbir fark yok . Emeğin karşılığını vermek lazım. Kan ter ve pixeller diye bir kitap var eğer kitap okumayı seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim . Anlattıklarımı daha iyi anlarsınız o zaman.

Cevabınızı merak ediyorum. İyi forumlar

Arkadaşımız oyun için sordu ve yanıtını aynı konuda verdim ben de. Burada korsanı savunmak gibi niyetim yok. Tabii ki de orijinal kopyayı savunacağım. Zamanında sürekli korsan oynayan birisi olarak söylüyorum bunu.

Yazdıklarından Allah inancın olduğunu varsayıyorum. Peki kul hakkı kısmını düşündün mü? İnsanların yıllarca çalışıp gece gündüz demeden, eşleriyle çocuklarıyla çoğu zaman uzakta geçirerek program ve oyunların yapılmasını sağlayan insanların hakkı nerede. Kötü, yanlış, haksız olarak algılanıyor yazmışsınız. İnancına göre evet kötü, yanlış ve haksız bir durum korsan oynamak. Kapitalizmle de hiç ama hiç alakası yok. Sen markete gidince domatesi bedavaya alamazsın neden mi? Çünkü bu domates bir emekle markete geldi. Domatesin geldiği yolu düşün sonra da oyunların geldiği yolu düşün. Hiçbir fark yok. Emeğin karşılığını vermek lazım. Kan ter ve pixeller diye bir kitap var eğer kitap okumayı seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Anlattıklarımı daha iyi anlarsınız o zaman.

Cevabınızı merak ediyorum. İyi sosyaller.

Katılıyorum haklısınız. Konuyu Steam olarak açmıştım ben de moderatörler değiştirmiş. Fakat bu oyun bir de alıcısı var. Bu ekonomi de kim bir oyuna rahat rahat çıkıp 700-800 TL verebilir ki?

Geri
Yukarı