Oyun inerken offline oyun oynamak FPS düşüşüne sebep olur mu?

Arkadaşımız oyun için sordu ve yanıtını aynı konuda verdim ben de. Burada korsanı savunmak gibi niyetim yok. Tabii ki de orijinal kopyayı savunacağım. Zamanında sürekli korsan oynayan birisi olarak söylüyorum bunu.

Yazdıklarından Allah inancın olduğunu varsayıyorum. Peki kul hakkı kısmını düşündün mü? İnsanların yıllarca çalışıp gece gündüz demeden, eşleriyle çocuklarıyla çoğu zaman uzakta geçirerek program ve oyunların yapılmasını sağlayan insanların hakkı nerede. Kötü, yanlış, haksız olarak algılanıyor yazmışsınız. İnancına göre evet kötü, yanlış ve haksız bir durum korsan oynamak. Kapitalizmle de hiç ama hiç alakası yok. Sen markete gidince domatesi bedavaya alamazsın neden mi? Çünkü bu domates bir emekle markete geldi. Domatesin geldiği yolu düşün sonra da oyunların geldiği yolu düşün. Hiçbir fark yok. Emeğin karşılığını vermek lazım. Kan ter ve pixeller diye bir kitap var eğer kitap okumayı seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Anlattıklarımı daha iyi anlarsınız o zaman.

Cevabınızı merak ediyorum. İyi Sosyaller

Bir kere küçümsemek için söylemiyorum öncelikle hak-hukuk-adalet sistemini kavramak için okumanın dışında ciddi bir kapasite ve yaşta gerekli. Bunlar olmadğında neyi okursanız okuyun okuduğunuzu eliştiremezsiniz, eleştirebilmeniz hatta o kitabı yazanın üstüne bir şeyler koyabilmeniz ve hatta o kitabı yazanı "gömebilmeniz" için kapasite şart. Size anlayacağınız şekilde bir örnek vereyim çok basit olarak "Bitcoin, borsa vs türevleri" sistem, büyük akıl size "emekle kazanılmış para " diye bunu sunuyor ve siz kabul ediyorsunuz bu komik ötesi! Ben sizin kötü niyetli olduğunuzu düşünmüyorum daha doğrusu düşünmek istemiyorum zira "allahtan" bahsetmişsiniz. Bakın çok büyük bir oyun oynanıyor. Korsan bu sistem içinde ezilmiş, zulm edilmiş insanların sadece tek dayanağıdır, hayatta tutunabilmek için buna ihtiyaçları vardır. Hı ben bunu şahsen aştım gelir olarak yani istesem oyun satın alabilirim sadece korsanı fikirsel olarak desteklediğim için kullanıyorum. Bu dünya da zulm görmüş insan haksız olamaz bunu kafanıza yerleştirin ve kimse de 100bin TL aylık geliri olduğunda korsan oynamaz. 2+2 = 4 gibidir. Birileri birilerini fakirliğe -zulme mahkum ediyor ve bu kesim maalesef çoğunluk ve bu insanlar korsan da kullanmak zorunda zorda bırakırsanız ekmek ve su da çalmak zorundadır. Sistem "ölüden yağ çıkarmak" kafasıyla hareket eder, yani mümkün olan en az gelire insanları mahkum eder bu dar gelirle sömüremediğini düşündüğünde bir nebze gelirlerini arttırır yani yaşatmaz süründürür. Oyun yapımca şirketler zengin olur oradaki donanım-yazılım mühendisleri yani asıl emek verenler sadece kullanılırlar (bal tutan parmağını yalar) örneği gibi. Asıl zengin olan oyun şirketidir ama gerçekte oyun şirketi şizofren insan zihninin ürettiği var olmayan bir varlık gibidir.

Geri
Yukarı