Oyun kapanırken sistem yeniden başladı

İşletim sistemi
Windows 11

asi3636

Hectopat
RAM
32
SSD veya HDD modeli
980 pro 1tb
Ekran kartı
3090 evga
Anakart
z490 ace
İşlemci
10700k @5.1
Merhaba. PC'yi NVIDIA güncellemesinden sonra dün kapattım bugün açtım. Warzone girdim ve anlık işlemcim timng çıktı 6'ya 6 ama FPS düştü. 150'den 80'e. 6'ya 11 falan oldu. Dedim bir oyunu kapatayım ve reset atıp PC'ye... Oyun kapanırken o sırada bilgisayar reset yedi, çözemedim. minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaldırın:
Samsung Magician
Corsair programları

Silin ve oyun dosyası doğrulama yapın: randgrid.sys (COD klasörünün içindedir. Aratın çıkar)

Sorun çözülmezse müsait zamanda Memtest86 yapıp fotoğrafla sonucu gösterin.
RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Arızalı değilse zaten sıkıntı yok. Test uzun süreceği için uyurken başlatıp sabah almanız daha rahat olur.

Son olarak eğer Antivirüs yazılımı kullanıyorsanız COD klasörünü istisna ekleyin.

Nvidia güncellesinden sonra demişsiniz. Ekran kartı driverınızı alttaki rehberdekileri uygulayarak tekrar kurun.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

Son düzenleme:
Kaldırın:
Samsung Magician.
Corsair programları.

Silin ve oyun dosyası doğrulama yapın: randgrid.sys (CoD klasörünün içindedir. Aratın çıkar)

Sorun çözülmezse müsait zamanda Memtest86 yapıp fotoğrafla sonucu gösterin.
RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Arızalı değilse zaten sıkıntı yok. Test uzun süreceği için uyurken başlatıp sabah almanız daha rahat olur.

Son olarak eğer antivirüs yazılımı kullanıyorsanız CoD klasörünü istisna ekleyin.

NVIDIA güncellesinden sonra demişsiniz. Ekran kartı driverınızı alttaki rehberdekileri uygulayarak tekrar kurun.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- NVIDIA sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü Game Ready olanı indirin. NVIDIA eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod F kaçtaysa o tuşa basın.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

Hocam Corsair'i değil de Samsung'u kaldırdım artık kullanmayacağım antivirüs yok hatta kapatma programı ile devre dışı bıraktım CoD olayını yapacağım şimdi ve en son olarak DDU ile kurulum yapacağım.

Geri
Yukarı