Oyun Konsolu vs PC Toplamak

oliber

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belli olduğu gibi sizce Oyun Konsolu almak mı? PC toplamak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC genel amaçlı, konsol oyun odaklı. PC alınması daha iyi olur. Ayrıca belirteyim konsol oyunları daha pahalı olabiliyor.

Bir de konsol oyunlarının fiyatlarını düşünmek lazım. Bütçeyi çok yorar. Pek bilgim yok ama Xbox'da oyun kiralanıyor diye biliyorum paket paket. Yerinde olsam bilgisayar toplardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun konsolunun bence tek avantajı konsola özel olan oyunları, ancak onların da ortalama üstü olanları 15-20 adet vardır ya da yoktur. Özel oyunlardan feragat ederek bilgisayar toplamak en mantıklısı bence, iyi bir sistem kurarak istediğin oyunu 1080p çözünürlükte 60 FPS veya üzerinde oynarsın. Ancak şu an hiçbir oyun konsolunda böyle bir şey mümkün değil.

Bütçe ve beklenti meselesi tamamen. Bilgisayar daha esnek bir platformdur. Sunabildiği çoğu özelliği kullanırsanız çok daha mantıklıdır. Sadece oyun oynamak istiyorum diyorsanız konsol daha çok öne çıkıyor. Kişisel olarak konsol dünyasına bir soğukluğunuz yoksa, en güzel tercih konsol olacaktır. Benim gündelik yaşamımda bilgisayara özel program kullanma mecburiyetim olmasa, mutlaka konsol ve düşük özelliklere sahip bir bilgisayar ile yaşamımı sürdürürdüm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı