GeForce Now vs Oyun İçin Bilgisayar Toplamak

Bütçe
GeforceNow
Arkadaşlar bildiğiniz üzere bulut oyun sistemi hayatımıza girmiş bulunmakta. GeForce Now şuan baktığım kur üzerinden (1€=5.95₺) hesapladığımda yıllık yaklaşık 480₺ vererek abone olunabiliyor. Bugün oyun için bir bilgisayar topladığımızda minimum 4.000-5.000₺ gözden çıkarmak gerekiyor. Geforce Now' ın 1 saatlik deneme süresindeki izlenimlerim saniyede max 10mbps indirme ve 0.60mbps yükleme hızına sahip çöp internetime rağmen gayet iyiydi. Multiplayer olması açısından Fortnite oyunuyla test yaptım ve gayet oynanabilir bir hizmet sunuyordu. Bunları göz önünde bulundurarak oyun dünyasında yeni bir çağ açacağını düşündüğüm bu sistem ile ilgili sizlerin ne düşündüğünü merak ettiğim için böyle bir konu açmak istedim. (Yanlış yere açtıysam kusura bakmayın modlar <3 )
GeForce Now için güzel sınırsız internet gerektiğini düşünüyorum en az 24 download gibi hafif takılmalar var şuan için çok erken normal pc toplamak mantıklı yeni aldığın pc eskiyene kadar anca sistem yerine oturur hafif gecikmeler var ben yine toplamak istiyorum dersen minimum 4gb ram gereksinimi istiyor bunu bilmen yeterli.Yerine neden oturmadığını söylersem her oyun şuan oynanmıyor küçük bir geçikme var ve görüntü kalitesi youtube video izler gibi taksitle bilgisayar parası bırakıcaksın oraya ama elinde bir bilgisayar bile olmayacak :)

N.GO şuan için pek işe yaramaz. Karşıdaki bilgisayara bağlanıp oyun oynuyorsunuz, bunun için her iki tarafında alt yapısının çok iyi olması lazım ki çok iyi olsa bile illa belli bir miktar gecikme olacaktır. Single oyunlar için tölerans edilebilir seviyede bi altyapı ile oynanır ama rekabetçi oyunlarda çok kanserler. Kendi düşünceme göre de bizim insanımızın da pek hoşuna gideceğini sanmıyorum ama şuan bedava iken deneyin, belki seversiniz, işinize yarar.

Günümüzdeki internet paketleri ile pek kullanışlı bir uygulama degil.
Fakat ilerleyen yıllarda alt yapılar geliştikce windows tabanlı stick pc'ler bile kullanılmaya çok elverişli olacaktır.Yani donanımdan kısıp çevre birimlerine para yatıracagımız bir uygulama.
Geliştikçe ve alt yapılar iyileştirildikten sonra bence geleceğin bilgisayar pazarı bu şekilde bulut tabanlı sistemler olacaktır.Zaten günümüzde bir çok uygulama şuan bulut bilişim sayesinde sadece internet vasıtası ile kullanılmakta.Bunun üzerine ilerleyen zamanlarda fiziksel veri depolama bileşenleride ortadan kalkacaktır ve direk kiraladıgımız sunucularda depolama işleri yapılacaktır.Kısacası geliştirilmeye gayet açık bir sistem ve kısada olsa bunlarla ilgili üniversitede eğitim aldım.Umarım ilgi alanı olan vatandaşlarımızda bu sistemler üzerinde atılımlar yaparlar ve türkiye bu pazara giriş yapar hem üretici hem tüketicimiz kazanır.

100mbps internet aylık 150 tl den başlıyor 150x24 ay taahüt 3600 tl eder ki süper bir pc toplanır ve 16mbps ile her oyun indirebilirsiniz.

Tanım : 100mbps internetiniz yoksa siz bu sistemi unutun.
85 tl(türknet) den başlıyor 110 tl millenicom(türktelekom fiber altyapısını kullanıyor)en son olarak 150 tl o da türk telekom zaten türk telekom bataklık

Yeni konular

Geri
Yukarı