Oyun kültürü olmayan birine oyun tavsiyesi

Skyrim öneririm hocam.
Çok köklü bir serisi var ve bana göre oyun kültürü az olan birisi için zorlayıcı bir oyun. Ama kesinlikle muhteşem bir oyundur kendisi

Malum oyunlar çok pahalı. 100 TL'yi geçmeden önerebileceğiniz hikaye oyunu var mı? Hikaye oyunları hakkında hiçbir bilgim yok çünkü. Oynadığım oyunlarda zaten Minecraft, Undertale ve eski GTA oyunları misafirlikte oynadığım. Yani pek oyunlardan anlamıyorum. Tavsiyeniz var mı?

Mgs 5 olabilir hikaye sunumu ile oynanışı birleştirip harika işler yapmış nadir serilerinden serinin fanıyım hikayeden anlamak için eski oyunları da oynaman ve bir adet kolun olması lazım önce MG3 mgs peace walkeri oynayıp sonra eğer oynayabiliyorsan metal Gear 1 2 sonra metal Gear Solid 1 2 4 diye gidersin bu mgs5 mgs2 mgs1 ve metal Gear 1 dışında PC de yok oyunlar o yüzden emulator ile oynamanı tavsiye ederim PS3 emulatorü ile mgs HD colectionsu oynarsın 2005 oyunu bu diğerleri mg 1 2 1987 91 metal Gear Solid 1 1997 8 metal Gear Solid 2 2002 metal Gear Solid 3 2004 ama substience versiyonunda omuz kamerası var öyle 2005 6 metal Gear Solid 2008 mgs 5 de 2015 ama 1 2 3 4 5 diye gitme hayal kırlıklığına uğrarsın kronolojik sıraya göre oynarsın normalde mgs4 şu anda açsam benim PC'yi kastırır GTX 1050 3GB ve i5 9300H var laptop benimki PS3 emülatörnde 30 FPS veriyor benimki o oyunda sen 60 alırsın o sistemle yok ben metal Gear 1 2'yi PC'den oynayacağım dersen oynada PC versiyonları özellikle 1 oyunun ki kötü grafikleri falan kötü çözünürlük yüksek ama atmosferi yok mgs2 de o kadar sorun yok ama kolu bağlaman lazım yoksa PS3 sürümünden bile iyi grafikleri.

Mgs 5 olabilir hikaye sunumu ile oynanışı birleştirip harika işler yapmış nadir serilerinden serinin fanıyım hikayeden anlamak için eski oyunları da oynaman ve bir adet kolun olması lazım önce MG3 mgs peace walkeri oynayıp sonra eğer oynayabiliyorsan metal Gear 1 2 sonra metal Gear Solid 1 2 4 diye gidersin bu mgs5 mgs2 mgs1 ve metal Gear 1 dışında PC de yok oyunlar o yüzden emulator ile oynamanı tavsiye ederim PS3 emulatorü ile mgs HD colectionsu oynarsın 2005 oyunu bu diğerleri mg 1 2 1987 91 metal Gear Solid 1 1997 8 metal Gear Solid 2 2002 metal Gear Solid 3 2004 ama substience versiyonunda omuz kamerası var öyle 2005 6 metal Gear Solid 2008 mgs 5 de 2015 ama 1 2 3 4 5 diye gitme hayal kırlıklığına uğrarsın kronolojik sıraya göre oynarsın normalde mgs4 şu anda açsam benim PC'yi kastırır GTX 1050 3GB ve i5 9300H var laptop benimki PS3 emülatörnde 30 FPS veriyor benimki o oyunda sen 60 alırsın o sistemle yok ben metal Gear 1 2'yi PC'den oynayacağım dersen oynada PC versiyonları özellikle 1 oyunun ki kötü grafikleri falan kötü çözünürlük yüksek ama atmosferi yok mgs2 de o kadar sorun yok ama kolu bağlaman lazım yoksa PS3 sürümünden bile iyi grafikleri.

Ayrıca metal Gear 1 2 yani o 8 bit oyunlar metal Gear Solid'in PS3 sürümü içinde vardır 8 bit olanlar oynanması zor ama metal Gear Solid 1 aslında mgs oyunlarının direkt temeli olduğu için tuşları oynanışı aynı mgs2 de silahla tutuklama mgs3 de mesela ada konuşturma kafasını kesme gibi şeyler var bir de koşarken elin boş veya silah değil de bomba falan vara koşup yanlış hatırlamıyorsam koşarken adama doğru yuvarlağa basınca direkt tek atıp yere indiriyor mgs peace walkerda ise adamı mecbur arkadan yakalaman gerekiyor silahla yoksa etkisiz yumrular atıyor mgs3 de takktik yapıp alıyordun ama burada daha yavaş olduğu için animasyon kolayca yapamıyorsun onun yerine önden giderken alıp yere atıyorsun ama tekte bayıltmıyor sersemletiyor o kalkmadan başında durup hemen R1 işarti çıkınca basarsan 2 yere atışta bayılıyor ve eğer tekte almak istiyorsan duvar veya yakın cisime doğru at sülük gibi yapışıyor mgs 4 mgs 5I bilmiyorum onları oynamadım mgs 4 de de üst falan arama var diye biliyorum yani temel mekaiklerin üzerine koyarak gidiyor öyle God of War gibi veya Resident Evil gibi yok etmiyor oyunu mesela Resident Evil 1 2 3 de kick falan yok re 4 de badass olduğu için karakter atletik ve kick falan atıyor tabii çok rahat hareket edemiyorsun ama ara sahnelerde bayağı hareketli mgslerde böyle durum yok eğer PSP oyunlarını çıkartırsak hep üstüne koyuyor mgs peace walker normalde iyi oyun dğeil ama PSP standartlarında iyi bu arada mgs3'ün yapay zekası peace walkerdan çok daha iyi olup ben adamalrın 15 metre 10 metre ötesinde koşsam zıplasam görmüyorlar mgs 3 de 30 metreden bile fark ediyorlar ve niyeyse kamuflaj işini etkisizleştirmişelr mgs peace walkerda ayrıca bosları da kötü mgs 3 de Full insan gibi düşman var 1 tane büyü boss var mecha ile mgs peace walkerda cobra birimi gibi bir düşman gurubu olamdığı için tank top tüfek ve yanındaki çok zırhlı tehikeli askerler ile savaşıyorsun bazı boslarda mecha falan gene mgs3'ün boslarından kötü.

Malum oyunlar çok pahalı. 100 TL'yi geçmeden önerebileceğiniz hikaye oyunu var mı? Hikaye oyunları hakkında hiçbir bilgim yok çünkü. Oynadığım oyunlarda zaten Minecraft, Undertale ve eski GTA oyunları misafirlikte oynadığım. Yani pek oyunlardan anlamıyorum. Tavsiyeniz var mı?
Korku oyunu oynamak isterseniz Outlast1,2 öneriyorum.Onun dışında grafiklerin çok iyi olması gibi bir takıntınız yoksa far cry 3de önerebileceğim oyunlar içerisinde.

Epic Gamesten 15 liraya Witcher 3, 98 liraya Red Dead Redemption 2, 88 liraya da Assassin's Creed Valhalla'yı kupon ile beraber 150 liraya alabilirsin. Üç oyun toplamda minimum 200 saat oynanışa sahip uzun, büyük ve AAA yani büyük bütçeli oyunlar. Yalnız hepsi benzer türde, birini tercih edeceksen fiyatı sebebiyle Witcher 3 ile başlamanı öneririm.

Direk 3 aylık Game Pass alsın. Çeşitli oyunları deneyimlesin keyfine göre.

Benim tavsiyem Witcher 3, Disco Elysium, hollow Knight, ori ve RDR2 olurdu. Başlangıç için güzel oyunlar.

Korku oyunu oynamak isterseniz Outlast1, 2 öneriyorum. Onun dışında grafiklerin çok iyi olması gibi bir takıntınız yoksa Far Cry 3'te önerebileceğim oyunlar içerisinde.

Outlast 1 ve 2 çok başarili degil korku oyunu deniyor ama cidden korkunc 2 3 sahne var Resident Evil da diken üstünde dururken burde rahat gectik cunku oto save var oto can yenilenmesi var resident evilde hasar yemek veya ölmek ilerleyişi fena kesiyor bu yüzden resident eviler daha iyi Outlast 2 1'den zayıf bu arada her anlamda ben korku oyunu olarak Silent Hill rwsident evil gibi serileri terhic ediyorum bunlardan farkli bir ornek icin fear olabilir ama Cry of fear degil F. E. A. R aksiyonlu bos savaşlj zaman yavaşlatmalı kaymalı kunfulu korku oyunu ve cidden korkunc ama cok korkunc 1 2 sahneyi zamaninda cikarmislar olsa iyi olurdu.

İndirimdeyken direk RDR 2 yapıştırın keyfinize bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı