Oyun modlama için ne önerirsiniz?

Snopii3

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, ben oyun modlama işine girmek istiyorum. aklımda yapmak istediğim şeyler var (Mount and Blade Bannerlord için)
Ama gram bir şey bilmiyorum. Öğrenmem için ne önerirsiniz? Hangi programı kullanmam iyi olur veya öğrenmek için en hızlı hangi oyunu modlayabilirim?
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında kodlamayla mod oluşturmak istiyorum oyun içinde sevmediğim özellikleri modlayarak kaldırmak istiyorum veya mod sitelerinde paylaşabilecek bir seviyeye gelmek istiyorum bu seviyeye geldikten sonra modelleme gibi işlere geçmeyi düşünüyorum aslında ama ne yapmam gerektiğini gerçekten bilmiyorum internette kaliteli bir kaynak bulamadım.

Aslında kodlamayla mod oluşturmak istiyorum oyun içinde sevmediğim özellikleri modlayarak kaldırmak istiyorum veya mod sitelerinde paylaşabilecek bir seviyeye gelmek istiyorum bu seviyeye geldikten sonra modelleme gibi işlere geçmeyi düşünüyorum aslında ama ne yapmam gerektiğini gerçekten bilmiyorum internette kaliteli bir kaynak bulamadım.
Sevmediginiz seylerin oldugu dosyalarin uzantisi ne ise ona gore program indirmelisiniz. Mesela ".dat" dosyalarina ozel bir duzenleme programi olmasi gerek. Bu dosyalari da programlama dillerini ogrenerek yapman gerekiyor. Genelde guncel ve yeni oyunlarda asiri zor yazilim dili kullanmazlar. Modelleme icin genelde tum modelleri ve nesneleri tek bir dosyanin icine sıkıstırlar. Mesela bir dosyayi baska programla actigin zaman icinde farkli farkli objeler olur ve bunlari disari aktarabilir, yeni obje ekleyebilir ve objeleri baska objelerle degistirebilirsin. Mesela GTA San Andreas'da texture dosyalarini kolayca degistirebilirsin. Oyunun arkaplani dusuk kaliteliyse daha kalitelj bir dosya koyabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı