Oyun nasıl modlanır? Oyun modlamak nedir?

dwuyzz

Femtopat
Daha fazla  
Yakında oyun geliştirmeye başlamak istiyorum ama bu işe başlamadan once biraz ısınmak adına insanlarin halihazirda olan oyunları modladığını öğrendim. Ben de bu olayı merak ettim ama yeterli kaynak bulamadım. Oyun modlamak kısaca nedir ve sizce modlanması en kolay oyunlar hangileridir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakında oyun geliştirmeye başlamak istiyorum ama bu işe başlamadan once biraz ısınmak adına insanlarin halihazirda olan oyunları modladığını öğrendim. Ben de bu olayı merak ettim ama yeterli kaynak bulamadım. Oyun modlamak kısaca nedir ve sizce modlanması en kolay oyunlar hangileridir?
Hocam evet oyun modlayabilirsiniz ve bence en modlamaya açık oyun Garry's Mod tur.Ayrıca eğer bu işte profesyonelseniz Minecraft a özel belirli modlar yapabilirsiniz.

Her oyun modlanamaz. Oyunu modlamak için o oyunun modlamayı desteklemesi gerekir. Minecraft normalde modlanmıyor mesela. Ama Forge, Minecraft'ın kaynak kodlarını çıkarıp onu modlanabilecek hale getiriyor. Onun dışında da varsayılan olarak mod yüklemeyi destekleyen oyunlar var. Half life 2 mesela. İnternetten araştırabilirsiniz.

Geri
Yukarı