Oyun monitörü IPS mi olmalı ?

• Konuyu başlatan rqmeq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 32B
Konu hortlatmayı çok severim :D Yeni konu açmaktansa burayı yazayım dedim. İşim oyun olmasa da en büyük hobimdir oyun oynamak. Param olsa 144 hz monitör alırım ama yok maalesef. Yaklaşık 800 liram var. Sizde hangi tür monitör almalıyım. Kafalar çok karıştı. 75 Hz AOC g2460vq6 bakıyordum ama ölü pikselden tutun da TN panel olduğu için öldürmüşler. Şimdi ben ne almalıyım ?

Ips monitör kullanıyorum. Yaklaşık 800 liraya almışıtm 7 8 ay oldu. İnsanları anlamıyorum bu 5ms- 1ms olayına çok takıyorlar. Ben valla sorunsuz çekilde, güzel bi ekranla 1080P'de güzel güzel oyunlarımı oynuyor, filmlerimi izliyorum. Technopatta son derece takıntılı insanlar var :) Yok 5ms yavaş olur falan filan. Gözle görmeniz imkansız o farkı. Altı üstü oyun oynayacaksınız, sanarsınız uzaya füze göndereceksiniz :) Ips alın, daha kaliteli ekranla oyunlarınızı oynayın.

Konu hortlatmayı çok severim :D Yeni konu açmaktansa burayı yazayım dedim.
Bu hakkı sana veren kim? Hep söylüyoruz, hep söylüyoruz. Yeni konu açın, orada daha iyi yardımcı olurlar, daha temiz bir sayfa açmış gibi en başından yardım ederler. Anlamıyorum derdinizi valla. Hayır, bir de doğru bir şey yaparmış gibi mesaj atıyor. Cidden anlayamıyorum.

Buyur;
Viewsonic 23" VX2363SMHL-W 1920x1080 2ms HDMI / VGA FULL HD LED Monitör - Monitör - Çevre Birimleri

Son düzenleme:
Bu hakkı sana veren kim? Hep söylüyoruz, hep söylüyoruz. Yeni konu açın, orada daha iyi yardımcı olurlar, daha temiz bir sayfa açmış gibi en başından yardım ederler. Anlamıyorum derdinizi valla. Hayır, bir de doğru bir şey yaparmış gibi mesaj atıyor. Cidden anlayamıyorum.
Kimisi der yeni konu açma bir den fazla farklı yerlerde konu oluyor bütün bilgiler dağılıyor. Kimi der bu hakkı sana kim verdi.
İlk olarak cevabın için teşekkürler. Ancak bir konunun altına istediğim zaman istediğim mesajı atarım. İstemezsen konunun takibini bırakabilirsin. Ve genel olarak forum sayfalarında kültür olarak yeni konu açılmaz, ilk önce araştırılır konu varsa okunur yeterli bilgi edinemediysem altına mesaj atılır. Bu böyledir.

Ancak bir konunun altına istediğim zaman istediğim mesajı atarım
Maalesef bu yasak. Technopat Sosyal 20. Kural:
Eski konuları gereksiz mesajlar atarak tekrar gün yüzüne çıkarmak ceza nedenidir.

Ve genel olarak forum sayfalarında kültür olarak yeni konu açılmaz, ilk önce araştırılır konu varsa okunur yeterli bilgi edinemediysem altına mesaj atılır. Bu böyledir.
Haklısınız boşuna "Yeni Konu Aç" butonu koydular değil mi?

Tamam önce araştırdınız, konu varsa okudunuz. Ancak yeterli bilgi edinemediniz diye de bir yıllık konu hortlatılmaz. Misal veriyorum. Güzelce yeni bir konu açarsınız, "Araştırdığıma göre şu şu gibi etkenler nedeniyle bu monitör daha iyi ancak bu bu gibi özelliklerde diğer monitörde bulunuyor. Hangisini almam benim için daha iyi olur?" diyebilirsiniz.

Maalesef bu yasak. Technopat Sosyal 20. Kural:
Eski konuları gereksiz mesajlar atarak tekrar gün yüzüne çıkarmak ceza nedenidir..
Bu bir gereksiz mesaj değildir ki. Sadece "teşekkürler" diye bir mesaj atmadım Gayet normal bir konu ile alakalı soru sordum. Nasıl soru sormak gereksiz mesaj sıfatına girebiliyor.

Haklısınız boşuna "Yeni Konu Aç" butonu koydular değil mi?

Tamam önce araştırdınız, konu varsa okudunuz. Ancak yeterli bilgi edinemediniz diye de bir yıllık konu hortlatılmaz. Misal veriyorum. Güzelce yeni bir konu açarsınız, "Araştırdığıma göre şu şu gibi etkenler nedeniyle bu monitör daha iyi ancak bu bu gibi özelliklerde diğer monitörde bulunuyor. Hangisini almam benim için daha iyi olur?" diyebilirsiniz.
Kesinlikle bu tercih meselesidir. Siz araştırdığınız bi konuyu 10 farklı yerden mi okumaz istersiniz yoksa tek bir konu altında mı okumak istersiniz ? Belirtiğiniz gibi "YENİ konu aç". Var olan bir konuyu YENİ sıfatında açmazsınız. Çünkü konu yeni değildir zaten var olan konu vardır. Buda gereksiz konu açmaya girer.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı