Bilgisayar mühendisi yazılım bilmeli midir?

talisca94

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, şu anda lise öğrencisiyim, elektrik elektronik okuyorum. Yazılımla alakam yok, hiç üstüne gitmedim fakat bilgisayar bileşenleri ile bilgim iyidir. İleride ne yapmaliyim? Sizce savunma sanayiden devam mı etmeliyim bilgisayar mühendisi olarak yoksa elektrik elektronik olarak mı savunma sanayiye girmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğretiyorlar yazılım

Ben olsam temelim varken bunu çöpe atmam ve devam ederdim, çünkü yazılımı sevip sevmeyeceğinizi bilemezsiniz belki de yapamayacaksınız yani

Merhaba, şu anda lise öğrencisiyim, elektrik elektronik okuyorum. Yazılımla alakam yok, hiç üstüne gitmedim fakat bilgisayar bileşenleri ile bilgim iyidir. İleride ne yapmaliyim? Sizce savunma sanayiden devam mı etmeliyim bilgisayar mühendisi olarak yoksa elektrik elektronik olarak mı savunma sanayiye girmeliyim?
Her mesleğin bilmesi gereken temel kavramlar vardır. Bir bilgisayar mühendisi olarak yazılımcı girdiğim yolda siber güvenlik sektörü ile devam ediyorum şuan fakat programlama, donanım, BT ve teknik bilgilerim sebebiyle sürekli ön planda olabiliyorum. Üniversite sana temeli verir, sen hangisini istersen onu alıp devam edersin yola.

Hangisine yatkınsan, daha çok seviyorsan ona yönel. Üniversitede elektrik elektronik okumak da mantıklı.
Ve evet, bilgisayar mühendisi yazılım bilmeli. Zaten ülkemizde donanım sektörüne yazılım kadar ihtiyaç yok.

Geri
Yukarı