Oyun oynama isteğimden nasıl kurtulurum?

Yaşından dolayı gayet normal. Bende aynı şeyi yaşamıştım. Büyüdükçe daha az zevk almaya başlıyorsun. Kendine yeni hobiler edin. Gitar, kitap, spor. Kendini geliştirecek şeylere odaklan.

Bende oyun manyagıydım taki 1 sene öncesine kadar. Güzel bir sistemim vardı ve bende 8.sınıfa gidiyordum. Oyun sevdamda yaklaşık 3-4. sınıftan itibaren başlamıştı. Geçen sene cok sevdigim sistemimi gerek aile baskısı gerek istedigim şeyi alma hayali ile sattım ve kendime bisiklet aldım. Şu anda oyunları bıraktıgım için cok mutluyum bence hiç o masrafa girme. İleride artık cok oynamaya basladıgında ailen sürekli sana kızıcak asosyal bir birey olacaksın. Kendine yeni hobiler edin bırak arkadaşların oynasın cok canın çekerse internet kafeye gidersin saatligi 3 TL. İyi aksamlar.

Şimdi baktığımda gerçekten endişemin erken olduğunu fark ettim. Genellikle code.org gibi sitelerde takılıp her hafta 1 kitap bitiriyorum. İngilizceye de ilgim var. Onla da ilgileniyorum. Pandemi de bittiğinde internet kafelerde oynayacağımı ve şu an bilgisayar almanın gereksiz harcama olacağını anladım. Hepinize teşekkürler. Herkese alıntı yapamadım ama hepiniz yardımcı oldunuz tekrar teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı