Oyun oynama isteğimden nasıl kurtulurum?

Müstaff

Femtopat
Daha fazla  
Ben 7. sınıfım. Bilgisayar almak istiyorum ileride yazılım veya bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Yaşıtlarım oyunlar oynuyor çok güzel PC'lerle. Ben de oynamak ve ileride yapmak istediğim mesleğin adımlarını çok yavaştan da olsa atmak isterim ama en yakın lise 2 gibi PC veya laptop alabilirim. Onda da düzgün oyun oynayamam herhalde. Sürekli fiyatlar artıyor. Bu oyun isteğinden nasıl kurtulurum?

Bu oyun isteğinden nasıl kurtulurum?
Henüz küçüksün, çok normal. Oyun oynama isteğini hepten kesme; ucu açık olmayacak hale gelinceye dek muntazam biçimde bu bağlılığını rasyonelleştirmeye çalış.
Zor değil, bunu çeşitli hobiler edinerek sağlayabilirsin.

Ha, bunu bilgisayar oyunları için söylüyorum bu arada.

Kendinize hobi bulun. Arduino ile uğraşmayı deneyebilirsiniz, yazılım okumak istiyormuşsunuz, işinize yarayacaktır bu yaşta başlanırsa. Temel niteliğinde. :)

7. sınıf bu endişe için erken. Kendine yeni ilgi alanları bul, yeni hobiler edin. Bir enstrüman olur, spor dalı olur veya başka bir şey de kendini geliştir. Tabii bu malum dönemde ne kadar mümkün olur bilemem ancak ileride işine yarar.

Ben 7. sınıfım. Bilgisayar almak istiyorum ileride yazılım veya bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Yaşıtlarım oyunlar oynuyor çok güzel PC'lerle. Ben de oynamak ve ileride yapmak istediğim mesleğin adımlarını çok yavaştan da olsa atmak isterim ama en yakın lise 2 gibi PC veya laptop alabilirim. Onda da düzgün oyun oynayamam herhalde. Sürekli fiyatlar artıyor. Bu oyun isteğinden nasıl kurtulurum?
Kitap oku ama ilgi alanlarını belirle ve ona göre kitaplar al kısa sayfalık kitaplardan başlaman daha iyi olur 😊

Henüz küçüksün, çok normal. Oyun oynama isteğini hepten kesme; ucu açık olmayacak hale gelinceye dek muntazam biçimde bu bağlılığını rasyonelleştirmeye çalış.
Zor değil, bunu çeşitli hobiler edinerek sağlayabilirsin.

Ha, bunu bilgisayar oyunları için söylüyorum bu arada.
Katılıyorum.
Bu arada düzgün oyun oynayabilirsin ancak ayarlama yapman gerek. Şu anda yazdığım bilgisayar 4 yıllık Lenovo İdeapad 310-15IKB modeli ve içinde 1TB HDD, GT 920MX ve 8GB RAM var. Genelde oyun oynamak için imza kısmımda linki bulunan 8-8.5 yıllık sistemde oynuyorum. i7 4770 ve GTX 770 ile CS:GO' yu 60 Hz monitörle 1080P yüksek ayarda 165-180 FPS aralığında oynuyorum. Laptopta ise 720P orta ayarlarda 60-85 FPS aralığında oynuyorum. Ek olarak bu ayarlar dışında internetinin hızına ve anlık pingine göre değişir.

Her yaşıtın oynayamıyor bir de öyle düşün. Elbette oynayan olacak ama herkes her şeyi yapıyor artık, onlar yapıyor diye biz de yapacak değiliz. (Şartlar el vermeyince.)
Çeşitli spor dallarında kendini geliştir. Basketbol olur, tenis olur ve bence yüzmeye git.

Bende çok fazla oynardım küçükken, sonra kendi kendime şunu sordum; reis sen tekeri patlak araba gibi nereye gidiyorsun böyle?
Sonra akıllandım okudum ve şu an para kazanıyorum, kazandığımın bir kısmını yine pc ye yatırıyorum ancak eline o güzel pc ler gelince eski hevesin kalmıyor gerekte yok zaten. Keşke oyun yerine dil felan öğrenseydim en azından gitar çalmayı öğrenebilirdim veya bir alanda uzmanlaşabilirdim işte bu pişmanlıklar için senin hala zamanın var.

Senin Lise 2'ye gelmene 3 yıl var. Şuan ortalama veya giriş seviyesi Ryzen Vega Apu masaüstüler ve diz üstüler 720p'de bir çok oyunu oynatıyor. Yani oyun oynarsın bence gelecek de alacağın bilgisayarla yinede. Bir diğer seçenek olarak da 3 yıla bence bulut oyunculuk dahada gelişir biraz daha ulaşılabilir olur. Ama 3 yıl nasıl bastırırsın bilemiyorum. En azından Pandemi geçerse dışarıda takılırsın arkadaşlarınla o isteği unutursun.

Bende çok fazla oynardım küçükken, sonra kendi kendime şunu sordum; reis sen tekeri patlak araba gibi nereye gidiyorsun böyle?
Sonra akıllandım okudum ve şu an para kazanıyorum, kazandığımın bir kısmını yine PC'ye yatırıyorum ancak eline o güzel PC'ler gelince eski hevesin kalmıyor gerek de yok zaten. Keşke oyun yerine dil falan öğrenseydim en azından gitar çalmayı öğrenebilirdim veya bir alanda uzmanlaşabilirdim işte bu pişmanlıklar için senin hala zamanın var.

Evet bende o yaşlarımı saçma sapan oyunlarla geçirdigim için kendime çok kızıyorum. Özellikle metin 2. Çok daha faydalı şeyler yapılarak 20'li yaşlarına geldiginde elinde öğrendigin, uzmanlaştıgın veya edindigin iyi bir alışkanlık olabilir ucu açık bir durum senin elinde kardeşim. Tabkide oyun oynamayıda ihmal etmiyoruz bu bir zevktir sonuçta hayatımızdan zevkte almalıyız.

Geri
Yukarı