Oyun oynama zevkinin kaybolması

EvrenX

Hectopat
Evet başlıkta gördüğünüz gibi oyun oynamaktan zevk alamıyorum. 1 haftadır böyle kuzenimle Valorant girdik en sevdiğim oyundur ama birdenbire saçma geldi ve oyundan çıktım. Sadece Valorant değil CS:GO falan da öyle. Çok sıkıcı ve çocukça geliyor. Yolun sonuymuş gibi hissediyorum.

Başka oyunlar oynayın. Oyun oynamayın. Zorunda değilsiniz. Oyun oynamak size bir şey katacak değil herhalde. Kitap okuyabilirsiniz, ders çalışabilirsiniz, dizi film izliyebilirsiniz. Ne sevdiklerinizi bilmeden ne dememizi bekliyorsunuz ki?

Evet başlıkta gördüğünüz gibi oyun oynamaktan zevk alamıyorum. 1 haftadır böyle kuzenimle Valorant girdik en sevdiğim oyundur ama birdenbire saçma geldi ve oyundan çıktım. Sadece Valorant değil CS:GO falan da öyle. Çok sıkıcı ve çocukça geliyor. Yolun sonuymuş gibi hissediyorum.
aynısı bendede var ve ben artık oynamıyorum 1 yıl önce bıraktım bey ki gene başlarım biraz ara ver tekrar dene bence

Bende ilk bilgisayar topladığımda aynısı oldu, oyunlar sıkıcı geliyordu. Şimdi R6S'e başladım, deli gibi akıyor. Zevkine göre oyun buluncaya kadar devam eder o duygu.

Bazen anlıktır bazen kalıtsal. Kalıtsal olan zamanla olur içindeki oyun hazzı yavaş yavaş yok olur ve artık bilgisayarda oyun oynamak, bırak zevk vermeyi canınızı sıkabilir bile. Birdenbire sıkıldıysanız ani duygusal vaziyetinizden dolayıdır. 1 hafta uzaklaşın özlersiniz mesela.

Yaklaşık 56 tane oyunum var hiçbirini oynamıyorum. Aşırı sıkıcı geliyor nedense. Oyun klasörümü açıyorum oyunu açmaktan vazgeçiyorum. Arkadaşım olmadığı için böyle oluyor sanırım.
Singleplayer oyunlar var. Konuyu saptırmışsınız sanki. Zaten bu aralar "üzgün yalnız" falan havalı buluyor insanlar. Siz de onun için söylemişsiniz gibi geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı