Oyun oynamak bir hobi mi?

variemert

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. Öncelikle gamer vs gibi terimleri bırakıp sade bir şekilde konuşalım, oyun oynamak hobi mi? Kendi ailem bunu bir hobi olarak görmüyor ve "ya bir insanın hiç mi hobisi olmaz " veya "bir ınsan ya arabaya meraklı olur ya başka bir şeye neden boş oturuyorsun" gibisinden konuşuyor. Oyunun bir hobi olup olmadığını tartışma kısmını da geçtim artık, direkt cevap vermiyorum. Ben Türkiye'de yaşayan oyun oynamayı seven, bilgisayar veya konsollara ilgi duyan ve bu yönde videolar izleyen biriyim kısacası bunlardan hoşlanıyorum. Sizce ben mi yanlışım yoksa ailem ve onun gibi düşünenler mi?

Arkadaşlar selam. Öncelikle gamer vs gibi terimleri bırakıp sade bir şekilde konuşalım, oyun oynamak hobi mi? Kendi ailem bunu bir hobi olarak görmüyor ve "ya bir insanın hiç mi hobisi olmaz " veya "bir ınsan ya arabaya meraklı olur ya başka bir şeye neden boş oturuyorsun" gibisinden konuşuyor. Oyunun bir hobi olup olmadığını tartışma kısmını da geçtim artık, direkt cevap vermiyorum. Ben Türkiye'de yaşayan oyun oynamayı seven, bilgisayar veya konsollara ilgi duyan ve bu yönde videolar izleyen biriyim kısacası bunlardan hoşlanıyorum. Sizce ben mi yanlışım yoksa ailem ve onun gibi düşünenler mi?
Oyun bir hobidir. Yani siz haklısınız.

Aileniz; "Kendine daha faydalı bir hobi edinsen daha iyi olmaz mı?" şeklinde bir cümle kurmuş olsa, elinizde savunacak bir şey kalmazdı.

Bu arada oyun oynamak hobidir. Yani oyalanmak, vakit geçirmek için yapılan iştir.

Hobi nedir? vikipedia şöyle yanıt vermiş.

Hobi veya uğraşı, yapılması gerekli veya zorunlu olmayan kişinin kendi mesleği dahilinde veya farklı meslek türüne giren genellikle boşta kalan zamanları değerlendirme amacıyla yapılan yetenek beceri geliştirici oyalayıcı iş fiil faaliyetlerinin bütününe verilen genel adlandırma.

Eğer bu şekilde bir amaç olarak yapılıyorsa evet hobidir. Ancak oyunlarla arası olmayan eski kuşaklar tabi bunu böyle değerlendirmeyebilirler.

Geri
Yukarı