Oyun oynamak ve yazılım için Linux dağıtımı önerisi

BayCoder

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Herkese selam, CS:GO, ETS 2 ve portal gibi oyunlar oynamak ve yazılım geliştirmek için Linux tabanlı bir dağıtım arıyorum. Hangi Linux dağıtımının en uygun olduğunu merak ediyorum. Daha önceden Endeavour OS kullanmıştım, ancak diğer seçenekleri de göz önünde bulundurmak istiyorum. Ayrıca, oyunlar ve yazılım geliştirme araçları için destek sunan özelleştirilebilir bir masaüstü ortamı da önemli. Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir? Ek olarak Linux'de bu oyunları oynamak için nasıl yollar izlemem gerekiyor? Teşekkürler.

Sistemim;
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
RAM: 32 GB.
Anakart: ASUS Prime B550M-K
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 3060 12 GB.

Cachy-OS'un oyun için optimize edilmiş bir kaç paketi var. Arch Linux tabanlı bir dağıtımdır ve kullanması basittir. Hyprland kişiselleştirmesi güzeldir ancak basit kullanım isterim derseniz GNOME veya KDE öneririm o sisteme.

Bu rehber işinize yarayabilir.

Cachy-OS'un oyun için optimize edilmiş bir kaç paketi var. Arch Linux tabanlı bir dağıtımdır ve kullanması basittir. Hyprland kişiselleştirmesi güzeldir ancak basit kullanım isterim derseniz GNOME veya KDE öneririm o sisteme.

Bu rehber işinize yarayabilir.
Hocam Cachy OS işlemci tipine göre derleme yaptığı için paketlerin daha yavaş kurulduğunu duymuştum. Doğru mu?

Hocam Cachy OS işlemci tipine göre derleme yaptığı için paketlerin daha yavaş kurulduğunu duymuştum. Doğru mu?
Hayır. Derleme sizin bilgisayarınızda yapılmıyor. Paketleri belirli işlemci dönemlerine göre v3 işlemci v4 işlemci diye ayrı ayrı derleyip depoya ekliyorlar. Kurulum sırasında Cachy OS işlemcini tespit edip ona göre kullanman gereken depoyu ekliyor. Cachy OS kendisi derleyip ardından depoya ekliyor.

Hayır. Derleme sizin bilgisayarınızda yapılmıyor. Paketleri belirli işlemci dönemlerine göre v3 işlemci v4 işlemci diye ayrı ayrı derleyip depoya ekliyorlar. Kurulum sırasında Cachy OS işlemcini tespit edip ona göre kullanman gereken depoyu ekliyor. Cachy OS kendisi derleyip ardından depoya ekliyor.
Tamamdır teşekkür ederim..

Yeni konular

Geri
Yukarı