Oyun oynarken %100 CPU kullanımı normal mi?

Tamircinin yapması mı lazım.

Bilgisayar oyunda çok ısınıyor ayrıca.

Eğer bu konularda bilgiliyseniz kendiniz yapabilirsiniz fakat bilgili değil iseniz güvenilir bir tamircinin yapmasını öneririm. Ayrı olarak sıcaklık değerleriniz nedir?

En fazla delete tuşunun olduğu yer.

Soğutma bloğu ya da fan orada olabilir normaldir benim eski notebook cihazımda NumLock tuşunun etrafı çok ısınırdı.

Eğer bu konularda bilgiliyseniz kendiniz yapabilirsiniz fakat bilgili değil iseniz güvenilir bir tamircinin yapmasını öneririm. Ayrı olarak sıcaklık değerleriniz nedir?

Nereden bakabilirim bilgisayar çok ısınıyorda tam nereden bakacağımı bilmiyorum.

Soğutma bloğu ya da fan orada olabilir normaldir benim eski notebook cihazımda NumLock tuşunun etrafı çok ısınırdı.

Evet internete anakartını yazdım orada fan olduğunu gördüm.

Nereden bakabilirim bilgisayar çok ısınıyorda tam nereden bakacağımı bilmiyorum.

Evet internete anakartını yazdım orada fan olduğunu gördüm.

MSI Afterburner ve yanında gelen riva tuner yazılımını kurun kurulum aşamasınrda riva tuner diye bir uygulamayı da yüklemek istiyor musunuz, gibisinden bir kutucuk çıkacak orayı tikleyin ve kurulumunuza bakın.

Bu makaleden yola çıkabilirsiniz FPS yerine CPU temperature ve CPU usageyi işaretliyebilirsiniz.
Ayrı olarak bu videodada kurulum kısmını anlatıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Roblox oynadığınızı söylemiştiniz zaten Roblox ekran kartından daha çok işlemci kullanan bir oyundur.

Mesela Minecraft yüklesem değişir mi?
Minecraft en çok ekran kartını kullanıyor galiba.

Eskiden ben Roblox oynarken mavi ekran geliyordu şimdi de gelebilir belki ama çok ısınıyor diye oynamıyorum.

Mesela Minecraft yüklesem değişir mi?
Minecraft en çok ekran kartını kullanıyor galiba.

Eskiden ben Roblox oynarken mavi ekran geliyordu şimdi de gelebilir belki ama çok ısınıyor diye oynamıyorum.
Minecraft çok bilmiyorum ama God OF War, GTA 5, RDR2, Battlefield V gibi yüksek grafikli oyunlar oynarsanız yükselir.

Galiba eğer 100 dereceyi geçerse (her model için farklı olabilir) notebook kendini korumaya alır fakat korumaya alırken mavi ekran gelebilir. :)

Minecraft çok bilmiyorum ama God of War, GTA 5, RDR2, Battlefield V gibi yüksek grafikli oyunlar oynarsanız yükselir.

Paralı olmasa indiririm de paralı Minecraft'ta deneme sürümü olduğu için.
Microsoft Store'de bilgisayar bütün gereksinimleri karşılıyor fakat tek işlemciyi karşılamıyor bilgisayarı yapan adam eşit yapmamış bilgisayarı.
Oyunları genel olarak baktığım oyunlardan söyledim Forza'ya falan baktım işlemci - diyor.

Minecraft çok bilmiyorum ama God of War, GTA 5, RDR2, Battlefield V gibi yüksek grafikli oyunlar oynarsanız yükselir.

Galiba eğer 100 dereceyi geçerse (her model için farklı olabilir) notebook kendini korumaya alır fakat korumaya alırken mavi ekran gelebilir. :)

Olabilir.
Ama neden hala o kadar kullandığını anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı