Oyun oynarken %100 CPU kullanımı normal mi?

Çünkü Roblox grafik olarak yüksek grafikli bir oyun değil mesela gidip de a kalite oyunlar oynarsan ekran kartıda %100 kullanılır.

Peki hani işlemci 100 kullanımı geçince mavi ekran veriyor ya aynısı GPU için geçerli midir?

Ayrıca Microsoft Store'de gezinirken de donuyor.

Peki hani işlemci 100 kullanımı geçince mavi ekran veriyor ya aynısı GPU için geçerli midir?

İşlemci %100 kulanılınca mavi ekran vermez. Sıcaklığı artık kritik yerlere gelince kapatır veya kapatamaz mavi ekran verir. Örnek olarak benim işlemcim sıcaklık yüzünden bir defa kapandı. Fakat mavi ekran vermedi.

Ayrıca Microsoft Store'de gezinirken de donuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi %100 kullanımda kapanmaz. Oyunlarda normal kullanım yüzdesi zaten %90 civarlarındadır.

İşlemci %100 kulanılınca mavi ekran vermez. Sıcaklığı artık kritik yerlere gelince kapatır veya kapatamaz mavi ekran verir. Örnek olarak benim işlemcim sıcaklık yüzünden bir defa kapandı. Fakat mavi ekran vermedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi %100 kullanımda kapanmaz. Oyunlarda normal kullanım yüzdesi zaten %90 civarlarındadır.

Benim eskiden ilk başta mavi ekran geliyordu sonra mavi ekran gelmeden direk kapanıyordu sonra BlueStacks de oyun oynarken PC kapandı bir daha gelmedi tamirden sonra düzeldi.

Benim eskiden ilk başta mavi ekran geliyordu sonra mavi ekran gelmeden direk kapanıyordu sonra BlueStacks de oyun oynarken PC kapandı bir daha gelmedi tamirden sonra düzeldi.

Eğer dikkatsizce sıcaklığı umursamadan oynanırsa kapanır hatta işlemci çipi yanabilir. Bunun için alttan hava akışını destekleyen standlar var.

Bir şey soracağım bu bilgisayarda Intel grafik kartında problem varmış sürücü falan yüklediğinde ekran gidiyor ondan olabilir mi sizce.

3 tane yazmışım :D

Eğer oyunu kasmadan oynamak istiyorsam galiba işlemci değişmesi lazım.
Windows 11 de güncellenmiyor işlemci eski olduğundan.

Bak şöyle bir sorun var telefonda kasmadan oynayabiliyorum ama bilgisayarda kasmadan oynayamıyorum telefondaki işlemciyi bilgisayara mı taksam.

Son düzenleme:
3 tane yazmışım :D

Eğer oyunu kasmadan oynamak istiyorsam galiba işlemci değişmesi lazım.
Windows 11 de güncellenmiyor işlemci eski olduğundan.

Bak şöyle bir sorun var telefonda kasmadan oynayabiliyorum ama bilgisayarda kasmadan oynayamıyorum telefondaki işlemciyi bilgisayara mı taksam.

Telefon ve bilgisayardaki sürümler farklı mesela telefondaki sürüm daha düşük işlemci harcar çünkü telefondaki işlemci daha güçsüzdür.

Geri
Yukarı