Oyun oynarken 3 kere kısa bip sesi duymak

Maya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu sorun sanırım son 3-4 gün içerisinde olmaya başladı lakin neden olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Kasamı alalı daha 1 ay oldu ve sorunsuz şekilde kullanıyorum aslında. Aslında birkaç sorun oldu. Ürünü adını vermek istemediğim büyük bir mağaza zincirinden aldım lakin PSU çok ses yapıyordu ürünü gönderdim lakin değiştirmediler bende garantiye göndermek istemedim çünkü gerçekten PC'ye çok fazla ihtiyacım vardı bende PSU için aynı model fan söyledim ve sorunu çözdüm. Her ne kadar garanti dışı kalsa da umurumda değil açıkçası. Her neyse kısacası PSU fan değiştirmek dışında çok da bir şey yapmadım açıkçası sanırım son 3-4 gün içerisinde Windows 11 için Update gelmişti bir tek onu yaptım onun dışında kasaya herhangi bir fiziksel hasar olsun yerinden oynatma olsun vb. hiçbir şey olmadı. Kasa fanını değiştireli de zaten sanırım 3 haftadan fazla oldu ve fan sorunsuz şekilde çalışmaya devam ediyor. Tam olarak ne yapmama gerektiğine dair bir fikrim yok çünkü bu sorunla daha önce karşılaşmadım bana yardımcı olur musunuz?

PC parçaları ve özellikleri:

İşlemci: AMD Ryzen 5 7600X.
Anakart: ASUS Prime A620M-K 6400MHz.
Ekran kartı: ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti.
RAM: XPG Lancer Black 16 GB (1x16 GB) 5600MHz CL36 DDR5 RAM (AX5U5600C3616g-clabk) X2.

Ekran kartı sürücü: 555.85 (05/21/2024 tarihli sürümü kullanıyorum.)
Windows 11 sürüm: 23H2 (22631.3593)

Bir de son olarak şunu söylemek istiyorum. çok önemli mi bilmiyorum lakin PC'de AMD Radeon sürücüleri de yüklü bunu işlemcimden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü işlemcimden görüntü alabiliyorum en azından ben öyle düşünüyorum. Sorun bundan kaynaklı olabilir mi? Ya da kaynaklı olmasa bile kaldırmalı mıyım?

Merhaba arkadaşlar bu sorun sanırım son 3-4 gün içerisinde olmaya başladı lakin neden olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Kasamı alalı daha 1 ay oldu ve sorunsuz şekilde kullanıyorum aslında. Aslında birkaç sorun oldu. Ürünü adını vermek istemediğim büyük bir mağaza zincirinden aldım lakin PSU çok ses yapıyordu ürünü gönderdim lakin değiştirmediler bende garantiye göndermek istemedim çünkü gerçekten PC'ye çok fazla ihtiyacım vardı bende PSU için aynı model fan söyledim ve sorunu çözdüm. Her ne kadar garanti dışı kalsa da umurumda değil açıkçası. Her neyse kısacası PSU fan değiştirmek dışında çok da bir şey yapmadım açıkçası sanırım son 3-4 gün içerisinde Windows 11 için Update gelmişti bir tek onu yaptım onun dışında kasaya herhangi bir fiziksel hasar olsun yerinden oynatma olsun vb. hiçbir şey olmadı. Kasa fanını değiştireli de zaten sanırım 3 haftadan fazla oldu ve fan sorunsuz şekilde çalışmaya devam ediyor. Tam olarak ne yapmama gerektiğine dair bir fikrim yok çünkü bu sorunla daha önce karşılaşmadım bana yardımcı olur musunuz?

PC parçaları ve özellikleri:

İşlemci: AMD Ryzen 5 7600X.
Anakart: ASUS Prime A620M-K 6400MHz.
Ekran kartı: ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti.
RAM: XPG Lancer Black 16 GB (1x16 GB) 5600MHz CL36 DDR5 RAM (AX5U5600C3616g-clabk) X2.

Ekran kartı sürücü: 555.85 (05/21/2024 tarihli sürümü kullanıyorum.)
Windows 11 sürüm: 23H2 (22631.3593)

Bir de son olarak şunu söylemek istiyorum. Çok önemli mi bilmiyorum lakin PC'de AMD Radeon sürücüleri de yüklü bunu işlemcimden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü işlemcimden görüntü alabiliyorum en azından ben öyle düşünüyorum. Sorun bundan kaynaklı olabilir mi? Ya da kaynaklı olmasa bile kaldırmalı mıyım?

O bip sesi bazen duyuyorum şdyden kaynaklıdır belki: Bu Shift'e basıp parmak çekersen hızlı hızlı birkaç kez olabiliyor sonra da yapışkan tuşları soruyordu.

3 Kısa bip = Belleğın ilk bölümünde (64K) hata. 4 Kısa bip = Timer hatası 5 Kısa bip = İşlemci hatası 6 Kısa bip = Klavye(işlemcisi) hatası
Microsoft'un dediğine göre böyle.

3 Kısa bip = Belleğın ilk bölümünde (64K) hata. 4 Kısa bip = Timer hatası 5 Kısa bip = İşlemci hatası 6 Kısa bip = Klavye(işlemcisi) hatası
Microsoft'un dediğine göre böyle.
Evet bende araştırma yaptığımda bahsedilen sorun buydu. Genellikle önerilen ram i çıkarıp takmak bios pilini çıkarım takmak gibi tavsiyeler gördüm ve uyguladım da lakin sorun geçmedi. Ve en son fark ettiğim şeyi söylemek gerekirse bu 3kısa bip sesini sadece oyun oynarken duyuyorum onun dışında olmuyor. Lakin hangi oyun olduğu önemli değil herhangi bir oyun oynarken bu ses geliyor.

Evet bende araştırma yaptığımda bahsedilen sorun buydu. Genellikle önerilen RAM'i çıkarıp takmak BIOS pilini çıkarım takmak gibi tavsiyeler gördüm ve uyguladım da lakin sorun geçmedi. Ve en son fark ettiğim şeyi söylemek gerekirse bu 3kısa bip sesini sadece oyun oynarken duyuyorum onun dışında olmuyor. Lakin hangi oyun olduğu önemli değil herhangi bir oyun oynarken bu ses geliyor.

Yani PC çalışmaya devam ediyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı