Oyun oynarken bilgisayarım kapanıyor. Sebebi ne olabilir?

Erkut

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Amd fx 8120 işlemcim var corsair su soğutma var üzerinde. Max Payne 3 oynarken 1 saatten sonra kapanıyor. coretemp diye bir uygulama indirdim 80 derece falan gösteriyor işlemciyi. Acaba su soğutmada bi sıkıntı olabilir mi kasayı ikinci el alıp parça eklemiştim çünkü. Bir de elimi soğutucuya ve radyatöre değdiriyorum ciddi bir sıcaklık var. lütfen yardım.

Isı sorunu olabilir,Power yetersiz güç olabilir birde Kasanın içini açıp çalışırken fanları gözlemle düzgün çalışıyormu.

Ekran kartınızı ve güç kaynağınızı belirtirmisiniz. Eğer güç kaynağı düşükse belirli bir zamandan sonra aşırı yük binmesinden dolayı psu sistemin istediği gücü karşılayamayacağı için sistemi kapatacaktır.

Enermax 650w Power.
Asus gtx780 Ti ekran kartı.
falnları kontrol ettim yerli yerinde çalışyor hepsi. bir de sadece Max Payne 3 de kapanıyor başka oyunda denk gelmedim henüz. Oyun çok yük bindiriyor olabilir mi?
Bir de su soğutmasında sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Arkadaşım güç kaynağın yetersiz kalıyor. 780ti için 650w psu çok düşük heleki 80 plus değil ise tamamen yetersiz. Sistemin aşırı yüklendiğinden psu gücü karşılayamıyor. Bu yüzden sistem gereken gücü çekemediği için kendini kapatıyor, sana tavsiyem en azından 700w 80 plus sertifikalı bir psu alman. Su soğutmanda bir sıkıntı yok kapalı devre soğutma olduğu için, sorunun kesinlikle yetersiz güç kaynağının olması. Zalman glx serisi 700w 80 plus psu alın ben kullanıyorum çok memnunum sizede öneririm.

Evet 80 Plus. Yani Demek İstediğim İşlemcinin 80 derecelere çıkması normal mi radyatör ve soğutma bloğu baya ısınıyor elle dokununda fark ediliyor. PSU link aşağıda.

ENERMAX INFINITI EIN650AWT 650W ATX12V / EPS12V SLI CrossFire 80 PLUS Certified Modular Active PFC Power Supply - Newegg.com

Corsair Rm Serisi 80Plus Gold 1000W Full Modüler Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar Almayı düşünücem eğer sorunun PSU da olduğuna Eminseniz. İleride ikinci bir gtx 780 ti için de hazırlık gibi birşey olur.

Sıvı soğutma için 80 derece aşırı fazla bende sıvı soğutma kullanıyorum ve en fazla 50 derece gördüm 2-3 saat oyun oynamalarımda.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı