Bilgisayarım oyun oynarken aniden kapanıyor ya da donuyor

Bazı oyunlarda benim de başıma geliyor. Muhtemelen AMD stabilite sorunları.
1 sene önce böyle bir problemim yokdu 3 4 aydır böyle bir problemim var
Bios en son ne zaman güncellediniz? Bilmiyorum etkisi olur mu aklıma geldi bir deneyin derim bende bazı sorunlar bios güncellemesi ile gitmişti.
güncellemedim gün içerisinde güncelerim
Sicaklik derecelerine baktinizmi. Sicaklik arttikça bilgisayar kendini kapatabiliyor.
Format attinizmi. Değişen bişey oldumu.
sıcaklık derecelerim normal 60 ın üstüne çıkmıyor format attım değişen birşey olmadı ilk atığımda 1 2 hafta sorunsuz bi şekilde çalışıyor fakat sonradan iyice sapıtıyor.

1 sene önce böyle bir problemim yokdu 3 4 aydır böyle bir problemim var

güncellemedim gün içerisinde güncelerim

sıcaklık derecelerim normal 60 ın üstüne çıkmıyor format attım değişen birşey olmadı ilk atığımda 1 2 hafta sorunsuz bi şekilde çalışıyor fakat sonradan iyice sapıtıyor.
Sorununuz çözülürse gelip bilgilendirir misiniz? En azından sizden sonrakiler için bir çözüm yolu olur. Kolay gelsin.

Eğer format attıktan belli bir süre sonra tekrar oluyorsa belki indirdiğiniz yada siz farkında olmadan arka planda çalışan bir program buna sebep veriyor olabilir

Eğer format attıktan belli bir süre sonra tekrar oluyorsa belki indirdiğiniz yada siz farkında olmadan arka planda çalışan bir program buna sebep veriyor olabilir
dikkat çeken bütün programları kapatıyorum yada siliyorum ayrıca bi program buna sebep oluyorsa farklı oyunlarda neden böyle bi sorunla karşılaşmıyorum ?

merry reis bana bi yardımcı olurmusunuz hocam fps sıkıntısı tw felan vereyim bi bakarmısın leptop
Çok bilgili ve yetkin değilim, bu konuda daha bilgili kişilere danışmak lazım isterseniz konu açıp soru sorun genel olarak sorunlarınızı yazın bende elimden gelen bir şey olursa yardımcı olurum tabi ki.

Sorunumu buldum bios daki 5v kısmı kırmızı gösteriyordu ignor dedim sorunum devam etti bilgisayarı söktüm ve içini güzelce temizledim soketleri söktüm taktım bu işlemden sonra 5v kısmı normale döndü şimdi test edicem eğer olmaz ise yeni bilgisayar almak zorundayım sanırsam bu sorunu yaşayan arkadaşlar güzel bi bilgisayarcıda kontrol ettirsinler sorun ya power supply ın çok volt vermesi yada az vermesi.

Sorunumu buldum bios daki 5v kısmı kırmızı gösteriyordu ignor dedim sorunum devam etti bilgisayarı söktüm ve içini güzelce temizledim soketleri söktüm taktım bu işlemden sonra 5v kısmı normale döndü şimdi test edicem eğer olmaz ise yeni bilgisayar almak zorundayım sanırsam bu sorunu yaşayan arkadaşlar güzel bi bilgisayarcıda kontrol ettirsinler sorun ya power supply ın çok volt vermesi yada az vermesi.

Son Durum hakkında bilgi verebilir misin lütfen ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı