Bilgisayarım oyun oynarken aniden kapanıyor ya da donuyor

XVIRyuga

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta yazdığı gibi bir olay ile karşılaşıyorum. LoL, CS:GO gibi oyunlarda böyle bi sorunum yok ama M&B Warband, PES 17 ya da 18 gibi ve birçok oyunda aynı durum ile karşılaşıyorum. Daha önceden sıkıntısız oynadığım oyunları dua ederek açıyorum kapanmasın diye bu durumla alakası var mı bilmiyorum ama 2 kez SSD değiştirmek zorunda kaldım. Bozulduğu için bu 3. SSD'm ne yapmam lazım bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD olarak hangi markaları kullandığını yazar mısın? Ayrıca sistemin sıcaklık değerlerini ve sistemini komple yazarsan iyi olur.

Sistemdeki bileşenleri paylaşırsanız eğer daha çok yardımcı olabiliriz.
ekran kartım : amd r7 370 işlemcim:amd a6-6400k anakartım : asus f2a55-m lk2
hdd : Wd5000aakx 500gb ssd: wd green 120 gb

Sistem driverlerinin güncelmi bak
herşeyim güncel

SSD olarak hangi markaları kullandığını yazar mısın? Ayrıca sistemin sıcaklık değerlerini ve sistemini komple yazarsan iyi olur.

önceki 2 ssd tam olarak modelini bilmiyorum ama kingston 120 gb ssd idi şu anki wd greem 120 gb
sıcaklık değerlerim iyi işlemcinin termal macununu tazeledim
AMD sistem mi kullanıyorsunuz? Dahili grafik kartı mı kullanıyorsunuz?

evet sistemin 2 parçası amd

ekran kartım : amd r7 370 işlemcim:amd a6-6400k anakartım : asus f2a55-m lk2
hdd : Wd5000aakx 500gb ssd: wd green 120 gb

herşeyim güncel

önceki 2 ssd tam olarak modelini bilmiyorum ama kingston 120 gb ssd idi şu anki wd greem 120 gb
sıcaklık değerlerim iyi işlemcinin termal macununu tazeledim

evet sistemin 2 parçası amd
Bios en son ne zaman güncellediniz? Bilmiyorum etkisi olur mu aklıma geldi bir deneyin derim bende bazı sorunlar bios güncellemesi ile gitmişti.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı