Oyun oynarken bilgisayarım kapanıyor. Sebebi ne olabilir?

Msi afterburner programını indirip cpu sıcaklığını seçip osd de göster yaparmısınız. Oyun içinde sıcaklığa bu şekilde bakabilirsiniz. Masaüstüne döndüğünüzde işlemci başına düşen yük azaldığından sıcaklık ani düşebilir.Oyunda ölçün bir de.

Evet 80 Plus. Yani Demek İstediğim İşlemcinin 80 derecelere çıkması normal mi radyatör ve soğutma bloğu baya ısınıyor elle dokununda fark ediliyor. PSU link aşağıda.

ENERMAX INFINITI EIN650AWT 650W ATX12V / EPS12V SLI CrossFire 80 PLUS Certified Modular Active PFC Power Supply - Newegg.com

Corsair Rm Serisi 80Plus Gold 1000W Full Modüler Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar Almayı düşünücem eğer sorunun PSU da olduğuna Eminseniz. İleride ikinci bir gtx 780 ti için de hazırlık gibi birşey olur.

Sorunun PSU ile yakından uzaktan ilgisi yoktur. Kasa içi hava akışı veyahut başka problemler olabilir.

Büyük ihtimal sıvı soğutma montajında bi hata oldu. Fazla ısınan işlemci yanmamak için sistemi kapatıyor. Dediğim programla oyun içinde sıcaklık değerlerine bak orda 90-100 dereceyi gördüğün anda sistem kapanırsa sorun budur.

Kardeşim overclock vs yaptın mı yoksa kendi kendine mi olmaya başladı overclock yaptı isen fazla ısı yapıyodur veya power yetimyo olabilir

Oyunlarda restart sorunu bendede vardı ekran kartını çıkardım düzeldi servise yolladım bende ekran kartını sonuç bekliyorum şuan.Psum 600w 80+ rx 480 i5 7500

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı