Oyun oynarken bir anda çizgili yeşil ekran alıyorum

Çağlar Şanlı

Femtopat
D2B8E33B-2C04-413E-8289-2780A6B776AE.jpeg

Oyun oynarken bir anda bu ekranı alıyorum. Eskiden beyaz oluyordu şu an yeşil. Bir ara harddiskimden kaynaklıdır diye 2 tane olan harddiskimin 1 tanesini çıkarttım ve bir şey olmamıştı ondan sonra hatta 4 gün önce falan da olmuyordu. 3-5 gündür oyun oynamıyordum öncesinde bir şey yoktu fakat şimdi oynamak istediğimde bu hatayı alıyorum yardımcı olur musunuz?

Bu konuya göz atar mısın.

Sisteminizi tam olarak belirtir misiniz?
B450 s2h anakart 8gb ram 3000mhz 500w 80plus rampage markalı psu ekran kartım r9 270x işlemcim ryzen 3 1200 500 gb harddiskim var ayrıyetten 300 gb de var ama takılı değil.
Bu konuya göz atar mısın.
Bende çizgili fakat o yeşil ekran ve kasamın ışığı kalıyor görüntü gidiyor seslerde gelmiyor.

B450 s2h anakart 8gb ram 3000mhz 500w 80plus rampage markalı psu ekran kartım r9 270x işlemcim ryzen 3 1200 500 gb harddiskim var ayrıyetten 300 gb de var ama takılı değil.

Bende çizgili fakat o yeşil ekran ve kasamın ışığı kalıyor görüntü gidiyor seslerde gelmiyor.
PSU dan dolayı sıkıntı olabilir. Büyük ihtimal PSU ekran kartını besleyemiyor. PSU değiştirip deneyebilir misiniz?

PSU dan dolayı sıkıntı olabilir. Büyük ihtimal PSU ekran kartını besleyemiyor. PSU değiştirip deneyebilir misiniz?
Fakat şöyle birşey var bu 2 gün öncede oldu bana pc yi yeniden başlattım sıkıntısız oynadım bi sorun olmadı saatlerce kadar oynadığım günlerde oldu bi sorun çıkmadı.
Anakartın BIOS'u güncel mi?
Hayır bi sürüm geride biliyorum.

Hocam ekran kartından kaynaklandığını nereden çıkardınız?
Bu tür sorunlar genelde ekran kartından kaynaklanır. O yüzden böyle düşündüm. Ben olsam farklı sürücü sürümlerini denerdim.

@Çağlar Şanlı farklı bir şekilde bağlanmayı denediniz mi? Örnek olarak şu an HDMI kullanıyorsanız DP ile bağlanmayı denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı