Oyun oynarken yeşil çizgili ekran çıkıyor

RAM
GSKILL 16GB (4x4GB) RipjawsX DDR3 2133MHz CL11 1.65V
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata
Ekran kartı
Sapphire R9 270X TOXIC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon
Anakart
Asus M5A97 EVO R2.0 Amd 970 2133MHz(OC)
İşlemci
AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Önbellek 125W
Oyun esnasında görseldeki gibi çizgili yeşil ekran problemi yaşıyorum. Mevsimden dolayı bilgisayarım biraz ısınıyor. Sizce RAM'den dolayı mı sıcaklıktan mı?

IMG_20221003_134822.jpg

VRAM bozulması gibi görünüyor. VRAM sıcaklığı çok mu yüksek di acaba? Bilgisayara başka bir ekran kartı takıp deneyin aynı sorun var mı görün? Eğer düzelirse sorun yüksek ihtimalle ekran kartında.

"mdsched.exe" ile 2/2 tarama yaptı ve bilgisayar açıldığında sağ altta hiç bir sorun bulmadığını yazdı. Sıcaklığı programla değil sadece elimi bilgisayar kasasına koyarak inceledim. Normale göre yüksek derecede sıcak hava üflüyordu. Başka ekran kartına sahip değilim.

VRAM'ya da GPU bozulması gibi duruyor.
Reballing yapılması gerek.
Bildiğim kadarıyla riskli bir işlem. İstanbul içinde bildiğiniz güvenilir yer var mı ve ücreti ne kadar olur?

Bildiğim kadarıyla riskli bir işlem. İstanbul içinde bildiğiniz güvenilir yer var mı ve ücreti ne kadar olur?
Reballing yapılan kartlar eskinin yerini ne yazık ki pek tutmuyor. Belkide VRAM değişikliği ile de çözülebilecek bir durumdur. Ensa bilgisayara da gönderebilirsiniz internette bu tarz işlemleri en çok onların yaptığını gördüm. Ne kadar güvenilir o kadarını bilmiyorum. Ekran kartını gönderen arkadaşlar varsa forumda onlara sorabilirsiniz.

"mdsched.exe" ile 2/2 tarama yaptı ve bilgisayar açıldığında sağ altta hiç bir sorun bulmadığını yazdı. Sıcaklığı programla değil sadece elimi bilgisayar kasasına koyarak inceledim. Normale göre yüksek derecede sıcak hava üflüyordu. Başka ekran kartına sahip değilim.

ENSA BİLGİSAYAR

Geri
Yukarı