Oyun oynarken donma ve vızıldama

thekont

Centipat
Arkadaşlar merhaba,

Sorunum uzun süreliğine oyun oynadığımda ve oyun esnasında benim anladığım kadarıyla oyun içi süratli seçimler yaptığımda, vızıldama sesi ile birlikte sistem kitleniyor ve manuel olarak kapatmak ve tekrar başlatmak zorunda kalıyorum. Ne zaman bu sorunla karşılacağımı hiç bilemiyorum.

Bu problem acaba arka planda çalışan programların RAM kullanımından dolayı mı oluyor? Nasıl bir çözüm üretebilirim?

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlar yeterince yük bindirmeyebilir. OCCT PSU veya 3D testi epey yük bindirir.

1 Saatlik OCCT Testi:

OCCT test.jpg

1 Saatlik OCCT Testi

Yanlış testi yapmışsın. 3D yazanı seçip, 1920x1080 çözünürlüğe ayarlayıp test yap. Sen CPU testi yapmisin, yapacağın test ekran kartı yani 3D.

Yanlış testi yapmışsın. 3D yazanı seçip, 1920x1080 çözünürlüğe ayarlayıp test yap. Sen CPU testi yapmisin, yapacağın test ekran kartı yani 3D.

1 Saatlik 3D 1920x1080 GPU testini ek olarak bu mesajımla gönderiyorum. Umarım kuralı yanlış anlamamışımdır. Tekrar ceza almak istemem.

20200310-154726-GPU3D.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı