Oyun oynarken ekran beyaz oldu

ThunderEkmegi53

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşla oyun oynuyordum bir anda beyaz ekran oldu ama arkadaşımla hala konuşabiliyordum fakat oyundan direk disconnect yemişim. Nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanlar son hız dönmeye başladıysa sıcaklıkla ilgili bir sorun olabilir mi acaba? Gerçi eğer öyle olsaydı önceden de yapardı. :( aygıt yöneticisinde ünlem olan herhangi bir şey var mı?

Hayır yok geçen kasayı çekeyim derken anakarta bağlı kulaklık kablosu kısa olduğundan kendiliğinden çıktı o andan beri ( bir haftadır) böyle garip şeyler oluyor bilgisayara.
Format atsam düzelir mi?

Hayır yok geçen kasayı çekeyim derken anakarta bağlı kulaklık kablosu kısa olduğundan kendiliğinden çıktı o andan beri ( bir haftadır) böyle garip şeyler oluyor bilgisayara.
Format atsam düzelir mi?
Düzelebilir. Yazılımsal bir sıkıntıya benziyor. İlk önce formattan daha pratik şeyleri deneriz, olmadı formatlarsın. Hala düzelmiyorsa bios'u default'a çekersin. Neyse, bu bilgisayar'a girin. Bütün disklerinize sağ tık yapıp özellikler'e basın. Araçlar>Hata denetimine basın ve tarama yapın. (Hiç alakası olmayan bir şey olabilir, her şeyi denemek lazım. :D ) Bir hata bulmazsa, cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp açılan pencereye chkdsk yazın. /f falan koymayın, sadece chkdsk. Bu komut sadece okuma modu. Daha kısa sürer. :) Occt indirip power testi yapabilir misiniz? Bu testte sorun çıkmazsa diğer testleri de yapabilirsiniz. :)

Düzelebilir. Yazılımsal bir sıkıntıya benziyor. İlk önce formattan daha pratik şeyleri deneriz, olmadı formatlarsın. Hala düzelmiyorsa BIOS'u Default'a çekersin. Neyse, bu Bilgisayar'a girin. Bütün disklerinize sağ tık yapıp özellikler'e basın. Araçlar>hata denetimine basın ve tarama yapın. (hiç alakası olmayan bir şey olabilir, her şeyi denemek lazım. :D ) bir hata bulmazsa, CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp açılan pencereye chkdsk yazın. /f falan koymayın, sadece chkdsk. Bu komut sadece okuma modu. Daha kısa sürer. :) OCCT indirip Power testi yapabilir misiniz? Bu testte sorun çıkmazsa diğer testleri de yapabilirsiniz. :)

Windows has scanned the FILE_SYSTEM and found no problems. CMD testinde bunu diyor.

1637340852040.png

Diske sağ tık yapınca bunu verdi.

OCCT testi nasıl yapılcak bilmiyorum indirdim çok karışık bir sürü ayar var.

Format atsam düzelir mi?

BIOS'la alakalı bir problem de olabilir. Eski anakartımda çok yaşıyordum bu problemi. ya da kulaklık kablosu çıkarken anakartı sarsmış olabilir. Parçaları baştan çıkartıp anakarta takılan yerleri nazikçe silgi ile temizleyip tekrar takar mısınız? Tabi sistem açılınca bir de BIOS ayarlarını default edin.

BIOS'la alakalı bir problem de olabilir. Eski anakartımda çok yaşıyordum bu problemi. Ya da kulaklık kablosu çıkarken anakartı sarsmış olabilir. Parçaları baştan çıkartıp anakarta takılan yerleri nazikçe silgi ile temizleyip tekrar takar mısınız? Tabi sistem açılınca bir de BIOS ayarlarını default edin.

Ekran kartı, RAM ve BIOS pilini çıkarıp geri takmıştım.

Windows has scanned the FILE_SYSTEM and found no problems. CMD testinde bunu diyor.

Eki Görüntüle 1220044

Diske sağ tık yapınca bunu verdi.

OCCT testi nasıl yapılcak bilmiyorum indirdim çok karışık bir sürü ayar var.
Diskte sorun var demiş ve taramamış. O zaman, daha önce yapmışmıydık hatırlamıyorum ama HD Tune Pro ile health, error, ve benchmark testi yapın. :) OCCT için de, açılsın nereye basacağınızı söyleyeceğim. :)

Diskte sorun var demiş ve taramamış. O zaman, daha önce yapmışmıydık hatırlamıyorum ama HD Tune Pro ile health, error, ve benchmark testi yapın. :) OCCT için de, açılsın nereye basacağınızı söyleyeceğim. :)

Bu arkadaşım sana daha çok yardımcı oluyor. Ben sahaları ona bırakıyorum :D

Diskte sorun var demiş ve taramamış. O zaman, daha önce yapmış mıydık hatırlamıyorum ama HD Tune Pro ile health, error, ve benchmark testi yapın. :) OCCT için de, açılsın nereye basacağınızı söyleyeceğim. :)

Diskte sorun var demiş ve taramamış. O zaman, daha önce yapmış mıydık hatırlamıyorum ama HD Tune Pro ile health, error, ve benchmark testi yapın. :) OCCT için de, açılsın nereye basacağınızı söyleyeceğim. :)

OCCT açtım zaten HD Tune trial var Pro'su paralı.
1637341612917.png

Ekran kartı, RAM ve BIOS pilini çıkarıp geri takmıştım.
Sol taraftan test'i seçin. Orta menüden power'ı seçin. Sonsuzluk işaretine basın (alarm'a dönmesi gerek) ve çıkan yere 2 yazın. Sağdaki h'yi m'ye çevirin bir kez tıklayarak. Ve başlatın. :)
Bir şeyi unutmuşum. :( Graphics card diye bir yer var. Oradan her şeyi seçtikten sonra testi başlatın. (Eğer seçiliyse, sorun yok. :D )

Yeni konular

Geri
Yukarı