Oyun oynarken ekran kapanıyor ama sistem çalışıyor

rimoteb

Decapat
Merhaba yeni topladığım kasada şöyle bir sıkıntı yaşıyorum; oyunlara girdiğimde bir süre sonra ekran siyah oluyor ve görüntü gidiyor ancak kasa ne reset atıyor ne kapanıyor çalışmaya devam ediyor ışıkları yanıyor ama ekran öğle kalıyor ancak kendim resetleyince ya da gücü çekince tekrar açılıyor. FurMark testi yaptığımda da aynı şekilde testin belli bölümünde yine gidiyor ama aynı yerinde değil bazen 5 dk sonra gidiyor. Bazen 2 dk sonra. Sistemim ROG STRIX 3070 OC, anakart X570-E GAMING, PSU ASUS ROG STRIX 850 Watt Gold white. Hepsi yeni cihazlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün kablosu düzgün bir şekilde takılı mı? Kablo monitörden çıkan mı yoksa kendin mi aldın?
Cızırtı veya temassızlık yapıyor mu?
Peki ses geliyor mu oyundayken ve ekran gitmişken?

Monitörün kablosu düzgün bir şekilde takılı mı? Kablo monitörden çıkan mı yoksa kendin mi aldın?
Cızırtı veya temassızlık yapıyor mu?
Yok monitör kablosuyla ilgili bir sıkıntı yok takılı zaten belirttiğim gibi sonradan gücü kesip tekrar açtığımda bilgisayar yeniden başlatılıyor normal sistemdeyken de bir problem yok ne zaman oyuna yada 3d testlere girsem belli süre sonra ekran gidiyor

Yok monitör kablosuyla ilgili bir sıkıntı yok takılı zaten belirttiğim gibi sonradan gücü kesip tekrar açtığımda bilgisayar yeniden başlatılıyor normal sistemdeyken de bir problem yok ne zaman oyuna ya da 3D testlere girsem belli süre sonra ekran gidiyor.

Ben bu sorunu RX 5700 XT'de yaşamıştım ilk çıktığında sürücüyle düzeldi sürücüyle alakalı bir sorun olabilir ayrıca ben ekran kartını anakarttan söküp tekrar taktığımı da hatırlıyorum.

Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum birkaç gündür. Bendeki ekran kartı ve psu eski, onlar ile alakalıdır diye düşündüm. Çözümü bulabilirsen ve paylaşırsan çok sevinirim

Hocam, bu siyah ekran durumunda ilk olarak kablolara bakın. Sağlamsa DDU ile driver kaldırıp tekrar yükleyin. Buradan indirebilirsiniz.
Hocam biosu son sürüme güncelledim reset attım sistemi tekrar kurdum güncel driverları yükledim ama yok hiçbiri bir çözüm olmadı.
Ben bu sorunu RX 5700 XT'de yaşamıştım ilk çıktığında sürücüyle düzeldi sürücüyle alakalı bir sorun olabilir ayrıca ben ekran kartını anakarttan söküp tekrar taktığımı da hatırlıyorum.
en güncel driverı yükledim sanmıyorum sürücüden olabileceğini. aynı şekilde bende ekran kartını takıp çıkardım ama nafile
Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum birkaç gündür. Bendeki ekran kartı ve psu eski, onlar ile alakalıdır diye düşündüm. Çözümü bulabilirsen ve paylaşırsan çok sevinirim
bir çözüm bulabilsek seve seve paylaşırım. umuyorum yazılımsal bir sorun olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı