Oyun Oynarken Exceria SSD Kullanımı %100 Oluyor ve Oyun Kapanıyor

Yilmaz777

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, oyun oynarken aradan 1 saat gibi bir süre geçtikten sonra SSD kullanımı %100 oluyor ve oyun kapanıyor. Oyun kapandıktan bir süre sonra SSD kullanımı düşüyor ama yeniden oyuna girdikten yine 1-1.5 saat sonra yine aynısı oluyor. Her oyunda olmuyor bu. Benim tahminimce biraz ağır oyunlarda oluyor. Mesela Zula'da hiç yaşamadım ama Far Cry 5'te her 1-2 saatte bir kapanıyor oyun disk kullanımı yüzünden. Virüs taraması yaptım. Sistem yeni sayılır, 2 ay falan oldu.

SSD: Kioxia Exceria 240 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk kullanımı yüzünden oyun kapanmaz. Oyununuz orijinal mi?
Oyunum orijinal ve kapanıyor. Bazen de donup kalıyor oyun. Oyun kapanır kapanmaz görev yöneticisini açıyorum %100 disk kullanımı gözüküyor ve %100 iken bilgisayar o kadar yavaşlıyor ki bazen fare imleci bile donuyor.

Sorunu çözdünüz mü? Şu an aynı sorun bende de oluyor %100 kullanım olup oyundan atıyor. PC reslemeden tekrar kullanamıyorum SSD'yi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözdünüz mü? Şu an aynı sorun bende de oluyor %100 kullanım olup oyundan atıyor. PC reslemeden tekrar kullanamıyorum SSD'yi.
çözebildinizmi bendede aynı sorun var

çözebildinizmi acaba bendede aynı sorun var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…