Oyun Oynarken Oyun Donuyor ve Kapanıyor

TheVanguard

Kilopat
Yer
Saint-Valery-sur-Somme, France
Daha fazla  
Hangi oyun olduğu fark etmiyor. GTA V'te de Crusader Kings II'de de aynı sorunu yaşadım. Oyun bir süreliğine donuyor, 1-2 saniye aralıklarla bazen 3-4 FPS ilerliyor ama en sonunda oyun kapanıyor. Bazen kapanmayıp normale dönüyor ancak bu sorunu bu aralar sık yaşamaya başladım. MSI Afterburner ile test ettiğimde de herhangi bir aşırı yüklenme görünmüyor.

Sistemim:
MSI B350M Bazooka
Ryzen 5 1600
MSI GTX 1060 6 GB AERO ITX
16 GB - DDR4 - 3000 MHz - CL 15 Kingston HyperX Predator Black
Corsair Force LE 120GB SSD
WD Caviar Blue 1 TB - 7200 RPM - 64 MB Önbellek HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir durumda sıcaklık büyük bir etken oluyor eğer laptop kullanıyorsanız bir fan temin edebilir ve bakıma gönderebilirsin eğer masaüstü kullanıyorsan kısa bir toz al ve soğutma için ek olarak 1-2 fan ekle ve termal macunu yenile.

Sistemim:
MSI B350M Bazooka
Ryzen 5 1600
MSI GTX 1060 6 GB AERO ITX
16 GB - DDR4 - 3000 MHz - CL 15 Kingston HyperX Predator Black
Corsair Force LE 120 GB SSD
WD Caviar Blue 1 TB - 7200 RPM - 64 MB Önbellek HDD

Sıcaklık değerlerime gelince, işlemci de ekran kartı da 60-70 derece arasında geziyor. Gayet normal.

Son düzenleme:
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldır ve güncel sürücüyü kur.

Oyunların orjinal olduğunu varsayıyorum.

Güç kaynağın nedir?
Oyunların hepsi orijinal. Güç kaynağım ise Cooler Master Masterbox 5 ile gelen 600W'luk 80 Plus güç kaynağı.
Şimdi sürücüyü silip yükleyeceğim. Zaten problemler de hep sürücü güncelledikten sonra çıkıyor.
3 buçuk saattir bir sorun çıkmadı. Sanırım sürücüyle alakalıydı. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldır ve güncel sürücüyü kur.

Oyunların orjinal olduğunu varsayıyorum.

Güç kaynağın nedir?
Bende de aynı sorun var ama 2 ayda bir yaşıyorum sık sık olmuyor. Ne kadar konu açsam da çaresini bulamadım. Hdd ssd sağlam. Sıcaklıklar normal. Ama ddu ile kaldırmayı deneyemedim çünkü güvenli moda giremiyorum, boot menu açılmıyor. Memtest de yapamıyorum. Oyun bi anda donuyor ve drrrr diye ses geliyor. Lütfen yardımcı olun.

Bende de aynı sorun var ama 2 ayda bir yaşıyorum sık sık olmuyor. Ne kadar konu açsam da çaresini bulamadım. HDD SSD sağlam. Sıcaklıklar normal. Ama DDU ile kaldırmayı deneyemedim çünkü güvenli moda giremiyorum, Boot menu açılmıyor. Memtest'de yapamıyorum. Oyun bir anda donuyor ve drrrr diye ses geliyor. Lütfen yardımcı olun.

RAM'leri bir şekil de test edip ya da birinden temin etmelisin. RAM olma olasılığı çok yüksek.

Geri
Yukarı