Oyun oynarken HD 8550 bilgisayar kapanma sorunu

remedium

Hectopat
Selamlar, ben Pes18 oynarken ekranda grimsi çizgiler çıkıyor ve çat çut diye sesler geliyor ardından PC kapanıyor.
Bunun sebebi korsandan mıdır yoksa bilgisayarım ile ilgili bir sorun mu var?

i3-4160 CPU
8GB RAM
AMD Radeon HD 8550

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.

Konu başlığında yazdığı üzere, ekran kartı chipset hatasını yaşadım size şöyle anlatayım: Steam'den satın aldığım PES2018'i açıp oynamaya başladığımda, bilgisayarım anlık bir 'Çıt!' sesiyle kapanıyor ve bunu yaparken ise ekranda siyah, gri renklerinde çizgiler oluşuyor. Birkaç kişiye sordum, ekran kartımın yandığını veya arızalandığını devamında ise komple gideceğini söyledi. Sadece onların dediğine göre hareket etmek istemedim. Bu sorunun neden kaynaklı olduğunu, ne yapmam gerektiğini ve kartımın yanma/arızalanma durumunu açıklarsanız sevinirim.

Intel(R) Core(TM) i3-4160 CPU @ 3.60GHz 8GB RAM
AMD READON HD 8550 Ekran Kartı
Windows 8.1 64 bit İşletim Sistemi
Driverler güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, ben Pes18 oynarken ekranda grimsi çizgiler çıkıyor ve çat çut diye sesler geliyor ardından PC kapanıyor.
Bunun sebebi korsandan mıdır yoksa bilgisayarım ile ilgili bir sorun mu var?

i3-4160 CPU
8GB RAM
AMD Radeon HD 8550
Sadece PES 18 oynarken mi oluyor bu olay? Korsandan dolayı olduğunu sanmıyorum.
Isındığı için kapanıyordur. MSI Afterburner ile oyundayken ki değerleri paylaşın. Ayrıca sistem kapandığında kaç dereceye çıkıyor onu iyi gözlemleyin.
MSI Afterburner değerlerini için şu makaleyi okuyun.
Veya Furmark çalıştırın. Çalışırken kapanıyorsa aşırı ısınma durumu vardır.

Sadece PES 18 oynarken mi oluyor bu olay? Korsandan dolayı olduğunu sanmıyorum.
Isındığı için kapanıyordur. MSI Afterburner ile oyundayken ki değerleri paylaşın. Ayrıca sistem kapandığında kaç dereceye çıkıyor onu iyi gözlemleyin.
MSI Afterburner değerlerini için şu makaleyi okuyun.
Veya Furmark çalıştırın. Çalışırken kapanıyorsa aşırı ısınma durumu vardır.
Evet sadece PES 18 oynarken oluyor. Korsandan dolayı kapandığını sandım, bu yüzden oyunu satın almayı bile düşündüm. Evet, MSI Afterburner değerlerini daha önce denemiştim.
PES 17 ile 71 dereceyi görürken, PES 18'de daha fazlasını gördüm. Evet, dediğiniz gibi çalışırken kapanıyor. Ekran kartım yanmış olabilir mi veya arızalanma tehlikesinde midir? Bu arada, yine susturmayın lütfen. Bu soruna acilen çözüm bulmaya bakıyorum, o yüzden.

Evet sadece PES 18 oynarken oluyor. Korsandan dolayı kapandığını sandım, bu yüzden oyunu satın almayı bile düşündüm. Evet, MSI Afterburner değerlerini daha önce denemiştim.
PES 17 ile 71 dereceyi görürken, PES 18'de daha fazlasını gördüm. Evet, dediğiniz gibi çalışırken kapanıyor. Ekran kartım yanmış olabilir mi veya arızalanma tehlikesinde midir? Bu arada, yine susturmayın lütfen. Bu soruna acilen çözüm bulmaya bakıyorum, o yüzden.
Termal macun değişimi yapın. Bu işlem basit bir işlem değil, dikkatli olmalısınız.

Ekran karta sıkıntılı olucağını düşünmüyorum. Termal macunu son kez ne zaman değiştirdiniz?

Bendede aynı sorun var. Bende ısınma sorunu yok yalnız. ekran kartım 1080Tİ 45 derecede işlemcim 2700x 60 derecede bilgisayar pat kapanıyor. Ama oyunun ayarlarını az bişey kısayım bu oyunda ki kapanma süresi biraz daha uzuyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı