Oyun oynarken laptopun şarjı azalıyor

Kamakato

Centipat
Daha fazla  
Her oyunda olmuyor ama olan oyunlarda çok garibime gidiyor. Geçenlerde oyun bulamadım Crysis oynayayım dedim 2 ve 3 oynarken şarj azalıyor. 2'de 95'te sabitleniyor 3'te 80'lere kadar iniyor ama BF1, portal RTX ve GTA 5 gibi daha ağır oyunlarda şarj azalmıyor. Ekran kartından dolayı düşündüm ama portal da %100 kullanımda olmasına rağmen düşmedi ve 1 saat kadar oynamıştım ama Crysis oyunlarında en düşük ayarda bile daha 20.dakikada inmeye başlıyor bu sadece Crysis'de olmuyor ETS 2 (bazen azalıyor), Far Cry 5, Severed Stealde'de azalma oluyor ve en düşük ayarlarda olmasına rağmen.

Sürekli şarjda kullanırsanız bataryanın ömrünü yersiniz. Eğer şarj ederken aldığı değer, güç tüketimindekinden fazlaysa haliyle şarj yüzdesi de azalır. Fakat bir yerden şarj ederken diğer yerden deşarj etmeniz sağlıklı bir şey değil.

benim laptopa 3 tane harici harddisk bağladıktan sonra aynı problemi ben de yaşıyorum sanırım fazla güç harcıyor

Sürekli şarjda kullanırsanız bataryanın ömrünü yersiniz. Eğer şarj ederken aldığı değer, güç tüketimindekinden fazlaysa haliyle şarj yüzdesi de azalır. Fakat bir yerden şarj ederken diğer yerden deşarj etmeniz sağlıklı bir şey değil.
En çok güç harcıyıcak şey ekran kartıdır ama portal rtx %100 kullanırken bile düşmüyor en çok crysis oyununda yaşadım diğer saydıklarımda 1 saatin sonunda yavaş yavaş düşmeye başlıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı