Oyun Oynarken PC Kapanması ve Açılmaması

Kedimi10lar

Hectopat
Daha fazla  
Dün gece bilgisayarda oyun oynarken bilgisayar küt diye kapattı kendini. Güç kaynağından zaten bir kaç haftadır değişik sesler geliyordu. Gittiği yere kadar götürsün diye biraz sabır ettim ve dün gece belirttiğim gibi küt diye gitti. Bir numaralı şüphe duyduğum şey ise buydu. Bugün gidip bir güç kaynağı aldım. Her şeyi dikkatlice taktım ve kasanın güç tuşuna bastım fakat herhangi bir canlılık göstermedi. Anlayacağınız bilgisayardan bir tık yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın ön kısımında bulunan ışık yanıp sönüyor fakat her zaman değil. Atıyorum 10 kere bassam 2-3 kere yanıyor.

PSU'yu doğru şekilde bağladığınıza emin misiniz? Anakart modeli ve PSU modelini öğrenebilir miyim?

PSU'yu doğru taktığımdan eminim. Anakart'a markasını tam olarak bilmiyorum eski bir anakarta sahibim. Anakartın markası foxconn ayrıca PSU o kadar fazla duyulmuş bir marka değil sanırım. Piyasada ucuz olanlardan aldım. Markası Seasonic Snow 300w. Eski PSU 250w civarı birşeydi. Farklı bir marka aldım yani.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı