Oyun Oynarken PSU'dan Gelen Garip Sesler

Bilgisayarı İtopya'dan topladım, bir çözüm bulunamaz ise onlara yarın götürmeyi planlıyorum, yeni alınmış sistemler için hızlı bir teknik destekleri var.

Ekran kartını çıkarırsam nasıl görüntü alabilirim? Ve oyunlara girip, bilgisayara nasıl yük bindirebilirim?
Bilgisayarı İtopya'dan topladım, bir çözüm bulunamaz ise onlara yarın götürmeyi planlıyorum, yeni alınmış sistemler için hızlı bir teknik destekleri var.

Ekran kartını çıkarırsam nasıl görüntü alabilirim? Ve oyunlara girip, bilgisayara nasıl yük bindirebilirim?
Coil Whine sorunu ekran kartında görüldüğü gibi Güç kaynaklarında da görülüyor. Tiz bir ses ise ki anlattığınıza göre yük altında oluşuyor. Coil Whine sorununuz vardır. Garantiye gönderebilirsiniz.

Garantiye yolla sorunun giderilir.

Şimdi kardeşim oyuna girince sadece psudan ses çıkması garip psuda sorun olsa normalde oyuna girmeden öncede ses çıkartması lazımdı onun için ekran kartında sorun var diyoruz.
Alakası yok, Coil Whine yük altında belli olur. Sesi önceden çıkartması gerekmiyor. PSU’dan da ses çıkabilir coil whine sadece ekran kartlarında olmuyor. Yanlış bilgi vermeyin.

Sisteminizin parçaları nedir? Elinizde farklı bir ekran kartı varsa o da olur. Ekran kartından gelmediğine emin iseniz ve eviniz yakınsa bilgisayarı söküp komple götürün. Eviniz yakın değilse PSU’yu gönderin.
Sistemin parçalarını konuya koyduğum linkten ulaşabilirsiniz. Elimde maalesef ki farklı bir ekran kartı bulunmamakta. Sadece PSU'yu göndermek istemiyorum. Eğer onlar elime yeni bir tane verirlerse eve geldiğimde kasaya onu monte etmem mantıklı değil çünkü tecrübeli değilim. Dolayısıyla, daha yorucu olan yolu seçip, komple kasayı götüreceğim...

Diğer herkese teşekkür ederim.

Edit: Son bir sorum var arkadaşlar, bilgisayarı yük altında bırakmadan (oyun oynamadan) açık bıraksam, işlerimi onun üzerinde gerçekleştirsem bir sorun olur mu? Yoksa bilgisayarı her daim kapalı mı tutayım?

Sistemin parçalarını konuya koyduğum linkten ulaşabilirsiniz. Elimde maalesef ki farklı bir ekran kartı bulunmamakta. Sadece PSU'yu göndermek istemiyorum. Eğer onlar elime yeni bir tane verirlerse eve geldiğimde kasaya onu monte etmem mantıklı değil çünkü tecrübeli değilim. Dolayısıyla, daha yorucu olan yolu seçip, komple kasayı götüreceğim...

Diğer herkese teşekkür ederim.

Edit: Son bir sorum var arkadaşlar, bilgisayarı yük altında bırakmadan (oyun oynamadan) açık bıraksam, işlerimi onun üzerinde gerçekleştirsem bir sorun olur mu? Yoksa bilgisayarı her daim kapalı mı tutayım?
Coil Whine’ın parçalara bir zararı yok, sadece ses çıkartır. Yani sesi sizi çok rahatsız etmiyorsa İtopya’ya götürene kadar istediğinizi yapabilirsiniz içiniz rahat olsun. İsterseniz oyun da oynayabilirsiniz :)

Coil Whine’ın parçalara bir zararı yok, sadece ses çıkartır. Yani sesi sizi çok rahatsız etmiyorsa İtopya’ya götürene kadar istediğinizi yapabilirsiniz içiniz rahat olsun :)
İşte bundan pek emin değilim. Oyun oynarken PSU'dan sadece ses gelse, tamam, bir sıkıntı yok ama görüntüde de dalgalanmalar meydana geliyor.

Çok fazla oyun oynamadım korkudan fakat 5 dakikalık deneyim sonucunda takılmalar bile yaşadım.

İşte bundan pek emin değilim. Oyun oynarken PSU'dan sadece ses gelse, tamam, bir sıkıntı yok ama görüntüde de dalgalanmalar meydana geliyor.

Çok fazla oyun oynamadım korkudan fakat 5 dakikalık deneyim sonucunda takılmalar bile yaşadım.
Görüntü de dalgalanmalar varsa ekran kartında sorun olabilir. Siz en iyisi en yakın zamanda İtopya’ya gidin. Sistemde yük altına girince parçalarda dengesizlik oluyor demekki. Bir götürün bakalım İtopya’ya.

Bugün İtopya'ya gittim. Şunu tekrarlamam gerek: Teknik destekleri çok iyi, mağazalarına gittiğinizde sizinle ilgileniyorlar, her sorunuzu cevaplıyorlar.

Her neyse, olay şu; PSU'm değişti ve sadece onla da kalınmadı aynı zamanda GPU'umu da değiştirdiler. Sorun %90 çözüldü diyebilirim. Hâlâ ses geliyor ama eskisine nazaran çok daha az. Sanırsam bununla yetinmem gerekecek.

Tekrardan herkese teşekkürler.

Bugün İtopya'ya gittim. Şunu tekrarlamam gerek: Teknik destekleri çok iyi, mağazalarına gittiğinizde sizinle ilgileniyorlar, her sorunuzu cevaplıyorlar.

Her neyse, olay şu; PSU'm değişti ve sadece onla da kalınmadı aynı zamanda GPU'umu da değiştirdiler. Sorun %90 çözüldü diyebilirim. Hâlâ ses geliyor ama eskisine nazaran çok daha az. Sanırsam bununla yetinmem gerekecek.

Tekrardan herkese teşekkürler.
Adınıza sevindim, konuyu okurken öyle garip ve saçma yorumlara denk geldim ki sonuna gelene kadar inşallah bu tavsiyelere uymaz diyerek geldim son mesaja neyse ki mantıklı olanı yapmışsınız. Coil Whine sorunu sadece ses yapar sizde ki gibi ekrana bir yansıması olmaz bu sorunun. PSU 600W olmasına rağmen 80+ olmadığı için bence bu sorun. Kaliteli bir PSU ile yaşamazsınız bence bu sorunu. Mesela ben 550W 80+ Gamepower PSU ile RX590 kullanamaya çalıştım bir ses gelmeye başlıyordu yük altında hemen söktüm :) gittim 600W daha kaliteli bir marka aldım şuan bir sıkıntım yok. Gerçekten çok fark ediyor kaliteli PSU.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı