Oyun oynarken Sistem Isınıp aniden kapanıyor

Oqistagram

Centipat
Önceden birkaç kere kapanıp toparladı derken bir hevesle geçenlerde indirdiğim theHunter, Call of the wild oyununu oynayamıyorum. Giriş yapıyorum 5 15 dk arası bazen 2 dk da oluyor. PC kapanıyor ekran kartı ateş. Geçenlerde ekran kartına ( AMD Radeon R9 380 2 GB ) macun vs sürdürttüm, temizlettim. 2 diş kırık ama gidiyordu bir şekilde. Yine başladım bu sorunu yaşamaya. Fanı da çalışıyor bu kadar ısınma sebebi nedir bilmiyorum. Bu ekran kartlarında arıza olduğunda kırmızı ışık yanıyormuş bende o ışık hiç yanmadı. Bir servise götürmüştüm chip yanmıştır vs dedi ama ciddiye alamadım açıkcası. Lütfen bir tavsiye yardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle kartının fan hızını Afterburner ile %95'e getir. Daha sonra rivaturner programı ile FPS'i 35'e sabitle. Oyuna girdiğinde bazı grafik ayarları kıs. Bu şekilde hiç kapanmadan rahat rahat oynarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı