Oyun oynayamamak

lisra

Centipat
Daha fazla  
2010'lu yıllara kadar deli gibi oyun oynardım. Silkroad, Knight, CS 1.6, Modern Warfare, Assassin's Creed, GTA serisi, serous sam. Neredeyse 2000-2010 arası çıkan AAA oyunların hepsini oynadım ve hepsi inanılmaz zevk verdi. Sonrasında MOBA türünü keşfetmem, korsan oyun oynamak istememek, zaman kısıtlıligi derken sadece DotA oynamaya başladım. 2018 gibi hem zaman hem de maddi durumum düzeldi. PS4 aldım, Uncharted oynadım oyundan ziyade film gibi geldi, Detroit Become Human da aynı şekilde. Oyun oynuyor gibi hissetmedim ama zevkliydi. Gerçek oyun oynamak için en sevilen oyunlara sardım. Witcher 3, GTA V, RDR 2, Assassin's Creed Odyssey, Origins. Hepsinde en az 2 saat vakit geçirdim ve gerçekten çok sıkıcı. Son 10 yılın en iyi 3 oyununu bile zorlaya zorlaya oynadım. En son "eh yeter ya bu ne sıkıcı" diye bıraktım. Mevzu açık dünya olması değil kesinlikle. Açık dünya oyunlarına bayılırım çocukken GTA vc en sevdiğim oyundu, sonrasında Assassin's Creed 2, Brotherhood gibi oyunlar da inanılmaz zevkliydi o açık dünyaya bayılıyordum. Şimdi ise bu oyunlar bana gram zevk vermiyor.

2010'lu yıllara kadar deli gibi oyun oynardım. Silkroad, Knight, CS 1.6, Modern Warfare, Assassin's Creed, GTA serisi, serous sam. Neredeyse 2000-2010 arası çıkan AAA oyunların hepsini oynadım ve hepsi inanılmaz zevk verdi. Sonrasında MOBA türünü keşfetmem, korsan oyun oynamak istememek, zaman kısıtlıligi derken sadece DotA oynamaya başladım. 2018 gibi hem zaman hem de maddi durumum düzeldi. PS4 aldım, Uncharted oynadım oyundan ziyade film gibi geldi, Detroit Become Human da aynı şekilde. Oyun oynuyor gibi hissetmedim ama zevkliydi. Gerçek oyun oynamak için en sevilen oyunlara sardım. Witcher 3, GTA V, RDR 2, Assassin's Creed Odyssey, Origins. Hepsinde en az 2 saat vakit geçirdim ve gerçekten çok sıkıcı. Son 10 yılın en iyi 3 oyununu bile zorlaya zorlaya oynadım. En son "eh yeter ya bu ne sıkıcı" diye bıraktım. Mevzu açık dünya olması değil kesinlikle. Açık dünya oyunlarına bayılırım çocukken GTA vc en sevdiğim oyundu, sonrasında Assassin's Creed 2, Brotherhood gibi oyunlar da inanılmaz zevkliydi o açık dünyaya bayılıyordum. Şimdi ise bu oyunlar bana gram zevk vermiyor.

Zevk alamamanın nedeni acaba yalnız oynaman mı yoksa yılların getirdiği bir his mi?

Belki de gerçek hayata daha çok atılıp farklı şeyler yapmaya başlamalısınız. Sizi tanımıyorum ancak tavsiye vermek istedim. İnsanlar sürekli aynı şeylerin içinde bulununca monotonlaşıp kendini sorgulayabiliyor. Özellikle sanal alemin içine girip gerçek dışı şeylerle sürekli meşgul olmak gerçek hayattan çokça uzaklaşmamıza sebep olabiliyor.

Yeni çıkan birbirinin kopyası oyunlar eski yapılan oyunların tadını vermiyor. Eskiden oyun yapım süreçleri şuan ki kadar maliyet ve zaman istemiyordu bu sebepten farklı çeşitlerde yeni projeler görebiliyorduk şuanda ise firmalar tutan formülü tekrar etme, Remastered veya Remake gibi geçmişte tutan projeleri tekrardan yapma peşinde.

Büyüdüğünüz içindir. Ben eskiden oyun oynamayı çok severdim. Lise 1 geçtim bu sene. Hiç zevk vermemeye başladı, böyle en iyisi. Sanal bir aktivite yapmak yerine fiziksel ya da zihinsel aktivite yapmak daha iyi. Boşa zaman kaybı.
Benim için çok da öyle değil. Şu an oyun geliştiricisiyim, meslek gereği oyunlarla içli dışlı olmam gerekiyor zaten ama oyun oynamak o kadar da zevk vermiyor bana, ben zevk alıp oynamak istiyorum. Çılgınca oyunu 300 saat oynamak değil de hikayesini bitirip başka oyuna geçmek istiyorum, bu bana eziyet olsun istemiyorum

Yeni çıkan birbirinin kopyası oyunlar eski yapılan oyunların tadını vermiyor. Eskiden oyun yapım süreçleri şuan ki kadar maliyet ve zaman istemiyordu bu sebepten farklı çeşitlerde yeni projeler görebiliyorduk şuanda ise firmalar tutan formülü tekrar etme, Remastered veya Remake gibi geçmişte tutan projeleri tekrardan yapma peşinde.
Eh işte o da olmadı ki. En sevdiğim oyunlardan birisi gta vc idi, remastered hali çok kötü geldi. Belki nostalji seviyorumdur diye ilk halini indirdim, yok o da zevkli gelmedi. Keza assassin's creed 3ü de baya sevmiştim. Onun da remasteredini indirdim. Tavernaya gidip orada bir kumar var onu oynadım, hikayeden daha zevkli geldi

Aynı sorunu bende yaşıyorum sanırım benden kat kat daha büyüksünüz ben 17 yaşındayım geçmişimde oyunlara aşırı bağlı bir insandım tabir etmem gerekirse 'bağımlıydım' tabii o zamanlar yaşın 12-13'tü şu an o kullandığım Bilgisayar'dan kat kat daha iyi bir sistemim var fakat asla hiçbir oyunu oynayasım gelmiyor size tavsiyem eğer benim gibi yalnız bir insansanız yeni arkadaşlar edinip yeni arkadaşlarınızla birlikte oyun oynamanızdır. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı