Oyun oynayan birisi için Linux dağıtımı önerisi

• Konuyu başlatan cyper
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 681
Doğrudur hocam ama bana Windows Lite gibi geliyor sanki
Siz sadece performans anlamıyla bakıyorsunuz çünkü sistem hakkında bilginiz yok, ondan öyle geliyor.

Çok kısa bir deneyimim olmuştu ve sanki işletim sistemini benim yazmam gerekiyor gibi gelmişti.
Mint'te bile öyleyse :D. Windows'ta CMD'ye daha fazla girmek gerekiyor Mint'te terminale girmeye kıyasla hocam. Her şeyin arayüzle yapılan ayarı var.

Windows gibi geniş kapsamlı
Knk bak paneli sağa aldım çok güzel durdu vay canına.

Windows'tan sıkıldığınız için Linux'a geçmek istiyorsanız dual boot kullanın. Linux'tan oyun oynamak eziyet, özellikle Linux'ta acemi iseniz.
İnanın bana Windows'ta oyun oynamaya geçiş için kurmak gereken tonla kütüphane ve program var.
Ekran Görüntüsü - 2024-03-14 21-17-44.png

Linux'ta kesinlikle daha rahat. Özellikle Steam Deck denemenizi tavsiye ederim.

Konu çok eski ama dün hortlatılmış diye yazdım. Önerim Fedora Workstation.

Son düzenleme:
Siz sadece performans anlamıyla bakıyorsunuz çünkü sistem hakkında bilginiz yok, ondan öyle geliyor.
Performans ile alakalı bir şey dememiştim ki ben. Bilgim olmadığını nereden biliyorsun? Detaylara çok hakim olmasam da temel şeylere hakim olacak kadar kullandım Linux'u ve kime önerip kime önermeyeceğimi de biliyorum.
Mint'te bile öyleyse :D. Windows'ta CMD'ye daha fazla girmek gerekiyor Mint'te terminale girmeye kıyasla hocam. Her şeyin arayüzle yapılan ayarı var.
Bak dostum teknoloji cahili değilim istersem kullanabilirim ama hayatımı niye zorlaştırayım durduk yere. Windows'ta CMD'nin ne olduğunu bilmeyen milyonlarca kişi vardır neredeyse hiç gerekmiyor. Bir süre Mint denerken bir şeyleri özelleştirmeye çalışayım dedim, Windows'da 1 ayda yazmadığım kodu 1 günde yazdım. Her şey arayüzden yapılmıyor.
Knk bak paneli sağa aldım çok güzel durdu vay canına
"Geniş kapsamlı" derken özelleştirmeden bahsetmedim ama her klasik Linux kullanıcısı gibi sen de Linux'un sayılı avantajlarından olan "özelleştirmeyi" vurgulayıp duruyorsun. Özellik açısından geniş kapsamlı dedim, destek açısından geniş kapsamlı dedim. Özelleştirme konusunda Windows için sayısız program var görmek istersen tabi, tek taraflı bakıyorsun çünkü.
İnanın bana Windows'ta oyun oynamaya geçiş için kurmak gereken tonla kütüphane ve program var.Eki Görüntüle 2173370
İyice saçmalamışsın, sıfır bir Windows'da yapman gereken tek şey Steam'i indirip oyun yüklemek. Her şey otomatik kuruluyor zaten. Sadece isteğe bağlı olarak GPU sürücüsü kurulabilir.

Sonuç olarak Linux'un Windows'dan iyi yaptığı şeyler neredeyse yok, geri kaldığı noktalar çok. Normalde uzun uzun tartışırım da konu sahibi Linux dağıtımı istemişti zaten ben de ilgili makalenin bağlantısı attım ve ufak bir not düştüm. Bütün Linux fanları triggerlanmış. Ceza yemek istemiyorum, uzatmaya gerek yok.

Geri
Yukarı