Oyun oynayınca elinize ne geçiyor?

Asıl sen çelişiyorsun, aramızda şöyle bir diyalog geçti:

Mucosoft -> Sevdiği işi yapıp para kazanan da var.
Sen -> Oyun oynamayı seven ve para kazanan da var.
Bro şu yaptığını 50 60 yaşında ebeveynler bile yapmıyor. Milletin hobisine atıp tutuyorsun sadece. Neymiş mantıksızmış da oymuş da buymuş da. Bir de yüzün tutmuş konu açmışsın. Amacının milleti kızdırmak olduğunu düşünüyorum sadece.

Kabalık etmiş olacağım ama sana'ne? Herkesin eğlendiği ve zevk aldığı aktiviteler vardır, kimisi resim çizer, kimisi müzik dinler ve kimisi de bilgisayar oynar. Bilgisayar oyunları gayet de güzel ve zengin hikayeye sahip oyunlar. Herkesin zevki kendini ilgilendirir.

Yani... Ben de aslında oyun oynamayı seven birisi değilim, daha doğrusu Roblox gibi artık sarmayan bir oyundan sonra (yine de kardeşim oynamamı zorluyor) ETS 2 aldım. Daha aşina olamadım. Biraz daha oynayayım ETS 2, aşina olurum oyunlara. Roblox da kardeşim yüzünden oyunlardan soğumama sebep de olmuş olabilir belki. @Mucosoft Bu arada herkesin görüşleri farklıdır. Ben, sen mantıklı bulmayabilirsin oyunları, şu ana kadar zaten ben bi' türlü sevemedim. Ama mecburen fikirlere saygı duymak zorundayız.

Örneğin Minecraft'ta zirve nokta en iyi madeni elde etmek. Elde edince eline ne geçecek?
Bu aslında kendi içinde yarışmak. Sonuç olarak o madeni bulman zor, bu yüzden bu sefer o madeni bulup bulamayacağın merakını yaşıyorsun.

Bu eğlenceli.

Oyun oynarken hedefe ulaşmanızın amacı ne?

Örneğin Minecraft'ta zirve nokta en iyi madeni elde etmek. Elde edince eline ne geçecek?

Hikayeli bir oyun olan GTA V'i bitirince ne elde etmiş olacaksın? Bu senin ne işine yarayacak?

Neden bir şeyi bitirmeye veya bir hedefe ulaşmaya çalışıyorsunuz? Ulaştıktan sonra dünyayı mı değiştirmiş olacaksınız? Ne bu abartılı sevda?
İlk 6 ay anne sütünün çok önemli olduğunun bir kanıtı.

Evet, zamanı verimli geçirmek gerekiyor. Mantıklı olmayan bir şeyi neden yaparsın ki?
Sanki başımıza Bill Gates, tüm gün kendini eve kapatıp kitap okuyor.

Asıl sen çelişiyorsun, aramızda şöyle bir diyalog geçti:

Mucosoft -> Sevdiği işi yapıp para kazanan da var.
Sen -> Oyun oynamayı seven ve para kazanan da var.
Neden sürekli kendine ben diye değil de, nickinle hitap ediyorsun? Çok önemli bir insan falan mısın da kendine ben yerine mucosoft diye hitap ediyorsun? Kaç kitap yazdın veya kaç şirket kurdun da kendini bilgeliğe ulaşmış gibi sayarak insanlarla böyle konuşuyor ve hobilerine sallıyorsun? Bu yaptığın düpedüz kibirlilik. Ve kendini bilge sanıyorsan şunu da hatırlatayım: bilgeler diğer insanların görüşlerine ve hobilerine saygı duyar, senin gibi sallamaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı