Oyun PC'si İçin İşlemci Tercihi

PHBP

Hectopat
Yeni bir PC toplama peşindeyim ve tamamen oyun için kullanacağım ancak AMD mi yoksa Intel mi kullanmam gerektiğini bilmiyorum, fiyat konusunda çok bir sıkıntım yok ancak AMD uzun süredir işlemci çıkartmıyor ve kafam bu konuda cidden karışık yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda bütçeniz önemli. Bütçeye göre hangi ürünün size uygun olabileceği belirlenir.

Bütçem 4-5 bin TL arasında, şöyle bir işlemci anakart ikilisi düşündüm, yorumunuz nedir? AMD FX-9590 Processor and ASUS Crosshair V Formula-Z Motherboard Bundle
Fiyatı da $434.99.

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel'in tek çekirdek performansı daha iyi olduğu için oyunlarla daha fazla performanslı diye biliyorum. AMD'nin 8 çekirdeğini kullanabilen pek de oyun yok. Eğer kullansaydı kesinlikle AMD derdim ama çoğu yapımcı oyun için 2 ya da 4 çekirdek için kodluyor. Son zamanlarda 6 ve 8 için de yapılıyor ama yine de şu anlık İntel'i bırakma derim.

4-5 bin TL sadece işlemci ve anakart için mi yoksa tüm sistem için mi?
Sadece işlemci ve anakart için ise toplam bütçenizi belirtirseniz en uygun sistemi toplayabiliriz.

Ekran kartı farklı modeller seçilebilir.

5000 TL.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı