Oyun performansı için en iyi Windows sürümü nedir?

Kaan Cihan

Hectopat
Merhaba, son zamanlarda bazı Windows sürümleri aklımı karıştırıyor. Sizce Windows'daki gereksiz şeyler olmayan modifiyeli bir Windows kullanmak doğru mudur? Değilse Windows'un daha iyi oyun performansı için çıkarttığı bir Windows sürümü var mıdır? Çünkü her güncelleme geldiğinde oyun performansı düşüyor ve gitgide kötü oluyor. Bunun için öneriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, son zamanlarda bazı Windows sürümleri aklımı karıştırıyor. Sizce Windows'daki gereksiz şeyler olmayan modifiyeli bir Windows kullanmak doğru mudur? Değilse Windows'un daha iyi oyun performansı için çıkarttığı bir Windows sürümü var mıdır? Çünkü her güncelleme geldiğinde oyun performansı düşüyor ve gitgide kötü oluyor. Bunun için öneriniz var mıdır?
Hocam sisteminizi özelliklerinize bakabilirmiyim?Sisteme göre seçmek daha iyi olur diye düşünüyorum.

Hocam sisteminizi özelliklerinize bakabilir miyim? Sisteme göre seçmek daha iyi olur diye düşünüyorum.

Alt tarafta yazıyor ama ben yine de söyleyeyim. GTX 1650, Ryzen 5 1600 AF, 8 GB RAM, A320M anakart.
Sistemine bağlı, ama genel olarak Windows 10 LTSC bi' tık daha performanslı.

LTSC son sürümüne nereden ulaşabilirim?

Kendimi tam açıklayamadım, böyle Windows 10 Pro Lite falan gibi sürümler çıkıyor fakat güvenilir olmadığını söylüyorlar onlardan bahsetmiştim.

Bu tarz Windows forklarını kesinlikle kurmayın. Çok büyük güvenlik açıkları barındırıyorlar. Bunun yanı sıra çoğunun içinde spyware türü casus yazılımlar bulunuyor.

Home sürümü şu anlık en rahat sürüm, modifiye edilmiş sürümlerde güvenlik sorunları oluşabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı