Oyun Performansı İçin Windows 10 vs 8.1

Jea

Hectopat
Birçok kişi Windows 8.1'i tercih ediyor. Windows 10'da çok sıkıntı çıktığı, hatta yeni sürümlerinde FPS ciddi anlamda düştüğünü söylüyor. Sizce en performanslı Windows hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle Windows 10 tercih edilmeli. Hatta şöyle bir örnek vereyim sana. Far Cry 5'i aynı donanımlara sahip ama Windows 8.1 yüklü arkadaşım çalıştıramadı. Ben çalıştırdım ve rahat rahat oynadım.

Windows 8.1 daha fazla performans veriyor. GTX 1070 ile deneyimledim. Aradaki fark 5 FPS felan oluyor. Ama sistem daha stabil çalışıyor. Windows 10 bana göre hala oturmamış bir işletim sistemidir. 1803 yeni olmasına rağmen hataları baş gösteriyor. Driver sorun yaşanmıyor ise Windows 8.1 öneririm.

Windows 8.1 daha fazla performans veriyor. GTX 1070 ile deneyimledim. Aradaki fark 5 FPS felan oluyor. Ama sistem daha stabil çalışıyor. Windows 10 bana göre hala oturmamış bir işletim sistemidir. 1803 yeni olmasına rağmen hataları baş gösteriyor. Driver sorun yaşanmıyor ise Windows 8.1 öneririm.
O 5 FPS fark güncel oyunlarda mı aldınız?

CSGO'da Windows 7'ye göre 30-40 FPS fazla alıyorum. AC Origins'te de 5 FPS oynamıştı.Oyunlar DX 12'ye geçtiğinde W10 zaten mecburi bir platform hâlini alır. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı