Oyun programlama için yazılım önerisi

Gökhan Ünal

Decapat
Herkese merhaba arkadaşlar, PC toplamak istiyorum ama babam izin vermiyor. Bugün bir konu açıldı ve dedi ki güzel bir oyun tasarlarsam bana bilgisayar alacağını söyledi. Ama benim bilgisayarım Unity gibi programları kaldırmıyor. Acaba bana düşük sistemler için oyun programlama uygulaması olarak ne tercih edersiniz? Şimdiden teşekkür ederim. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Pygame,
Godot,
Game Maker (2. sürümü değil),
Stencly,
RPG Maker,
Construct 2.

Construct 2 dışında hepsini denedim. Yaparsın ama çok uğraşırsan. Benim sabır taşım yok maalesef.

Hocam ne kadar iyi bir uygulama olursa olsun dil bilmeden yapamazsınız. Dil bildiğinizi farz edelim.
Unity download archive yaz tarayıcıya. En üsttekine tıkla ve sistemine uyanlardan bir taneyi indir.

Sistem
2gb ram
2.4 ghz amd işlemci
860 mb ekran kartı
belki bir uygulama vardır diye şansımı deniyim dedim
bir türlü babama anlatmaya çalıştım ama dinlemedi lütfen dalga geçmeyin.
Hocam ne kadar iyi bir uygulama olursa olsun dil bilmeden yapamazsınız. Dil bildiğinizi farz edelim.
Unity download archive yaz tarayıcıya. En üsttekine tıkla ve sistemine uyanlardan bir taneyi indir.

Anlayacak kadar dil biliyorum.
Ne gibi oyun yapacaksanız ayrıca en az 1 yıl alır.

Hedefim sistemden dolayı 2D oyun yapmak olacak eğer bir uygulama varsa.
@mirsady hocam en son oyun yapıyordu. O öneride bulunsun.

Kanka hesap görüntülenme sınırı getirmiş.

2D bir oyun tasarlarsanız, Unity programı sizi zorlamaz. Ama Game Maker da size uygun bir motor. Şimdiden başarılar herhangi bir sorununuz olursa konu açıp etiket atabilirsiniz.

Geri
Yukarı