Oyun programlama için yazılım önerisi

Get Unity - Download Archive - Unity buradan sistemine uygun olanı seçebilirsin. Ben indirdim.
Benim de sizin gibi sistemim eski. Yazılımla ilgilenirken çoğu kez eski sürümleri indiriyorum editörleri falan. Değişen tek şey arayüz oluyor çoğunlukla yani.

Sence sen hangisini önerirsin.
2D bir oyun tasarlarsanız, Unity programı sizi zorlamaz. Ama Game maker da size uygun bir motor. Şimdiden başarılar herhangi bir sorununuz olursa konu açıp etiket atabilirsiniz.

Çok sağ ol ona bakacağım ve bir sorun olursa sana sorarım.

Sistem
2gb ram
2.4 ghz amd işlemci
860 mb ekran kartı
belki bir uygulama vardır diye şansımı deniyim dedim
bir türlü babama anlatmaya çalıştım ama dinlemedi lütfen dalga geçmeyin.

Anlayacak kadar dil biliyorum.

Hedefim sistemden dolayı 2D oyun yapmak olacak eğer bir uygulama varsa.

Kanka hesap görüntülenme sınırı getirmiş.
Gdevelop kullan dil olarak visual scripting tarzı bir şey kullanıyor eğitim izle biraz çözersin oyunu yayınlama reklam koyma falanda var tam sana göre

Herkese merhaba arkadaşlar, PC toplamak istiyorum ama babam izin vermiyor. Bugün bir konu açıldı ve dedi ki güzel bir oyun tasarlarsam bana bilgisayar alacağını söyledi. Ama benim bilgisayarım Unity gibi programları kaldırmıyor. Acaba bana düşük sistemler için oyun programlama uygulaması olarak ne tercih edersiniz? Şimdiden teşekkür ederim. 🙂

Gold Source grafik motoru ile , Source grafik motoru ile geliştirebilirsiniz .

Hammer editor = Harita tasarım Level designer aracı ile BSP şeklinde haritalar oluşturur , Blender ile model yapabilir , Visual Studio C++ SDK ( geliştirme kiti ) ile müdahale edebilirsiniz CGI grafik motoruna .

Source motoru , ve onun çok eskisi Gold Source motoru stabil ve düşük sistemler için tasarlanmıştır .

Scratch ile kurulum dahi yapmadan İnternet üzerinden oyun geliştirebilirsin. Başkalarının örneklerini inceleyebilirsin. "heli vs Tank" isimli oyunu incele biraz istersen.

NOT: Scratch sürükle bırak yöntemini kullanıyor ve kurulum yaparsan dili de otomatik Türkçe oluyor.

Son düzenleme:
Kendinde yazabilirsin , grafik motoru yani Graphics engine ile de yazabilirsin .
Sisteminde benim tavsiyem Gold Source 3b bir oyun yapmak istiyorsan ...

Yine 3b bir oyun kendinde yazabilirsin ama bunun için de MDL yani model oynatma , RENDER yani çıktı çizim yaptırma bunları bir yazılım dilinde bir bilgin olması lazım .
C++ C# gibi JAVA ' da olur .

Geri
Yukarı