Oyun programlamaya giriş nasıl yapılır?

phinXx

Decapat
Merhaba arkadaşlar, daha önce de birçok konu açtım ama son olarak bu konuda toparlamak istiyorum. 15 yaşındayım, az çok PC ve kodlama bilgim var ama sanki hiç yokmuş gibi düşünüp sorumu yanıtlarsanız sevinirim.

1- Kendi çapımda oyunlar geliştirmek istiyorum bunun için kodlama dili mi öğrenmem lazım yoksa Unity benzeri programlar mı kullanmam lazım?
2- Önerdiklerinizi öğrenmem için profesyonel kurs mu almalıyım yoksa Udemy ve YouTube gibi yerlerden öğrenebilir miyim?
(Önerdiğiniz ders serileri varsa link olarak atabilirseniz çok güzel olur.)

Sistemimi de aşağıya bırakıyorum her programı kaldırır mı bilemediğim için,

Ryzen 7 3700X,
GeForce GT 710,
8 GB RAM.

Gözün olmadan göremeyeceğin gibi kod bilgin olmadan oyun yapamazsın. Ayrıca oyun yapmaya sakın 3D oyunlar yaparak başlamayın. 2D ve yaratıcı oyunlar yaparsanız daha iyi olur.

Merhaba arkadaşlar, daha önce de birçok konu açtım ama son olarak bu konuda toparlamak istiyorum. 15 yaşındayım, az çok PC ve kodlama bilgim var ama sanki hiç yokmuş gibi düşünüp sorumu yanıtlarsanız sevinirim.

1- Kendi çapımda oyunlar geliştirmek istiyorum bunun için kodlama dili mi öğrenmem lazım yoksa Unity benzeri programlar mı kullanmam lazım?
2- Önerdiklerinizi öğrenmem için profesyonel kurs mu almalıyım yoksa Udemy ve YouTube gibi yerlerden öğrenebilir miyim?
(Önerdiğiniz ders serileri varsa link olarak atabilirseniz çok güzel olur.)

Sistemimi de aşağıya bırakıyorum her programı kaldırır mı bilemediğim için,

Ryzen 7 3700X,
GeForce GT 710,
8 GB RAM.
Konu eksik. Amacın tam belli değil. Ne tür oyun yapacaksın? Hangi platforma çıkaracaksın? Bunlar önemli etkenler.

Hocam eğer 3D oyun yapacaksanız mecbur Unity kullanmak zorundasınız çünkü GT710 ile zaten UE 4 bile 30-40 FPS'yi geçemezsiniz. O yüzden Unity üzerinden yorum yapacağım. Birincisi: Unity C# dilini kullanmakta çok zor bir dil değil ama öğrenmek için çaba lazım. Ayrıyaten size önerebileceğim kaynak ise (benim de oyun yapmayı öğrendiğim kaynak):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı