Oyun satın alanlara "Aptal" denmesi

Arkadaşlarına söyle, aptal görmek istiyorlarsa önce aynaya sonra ebeveynlerine baksınlar. Hırsızlık algısı ve kanunları öğretemeyecek kadar vasıfsız ebeveynlerle bu kadar oluyor işte.

Son düzenleme:
Böyle diyen adamlara böyle denmesi lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ortada kendi emekleri dahilinde 1 kuruşun hesabını yapacak empati ve ahlak yoksunu, olaylara kendi kabulleri ile bakıp yaklaşan hırsız kişilere ne dersen boş kalır, muhatabı kesmek en iyisidir.

Oyun satın alanların aptal olmadığı gibi, durumu olmayıp orijinal alamayanlar da hırsız değil.
Durumu olmayan o oyunu oynamayacak olay bu kadar basit. PC için nasıl para verdiyse oyun için de vermesi gerekir çünkü o oyunda bir sürü emek var ve hak sahipleri ücretini istiyor. Ücretsiz bir sürü oyun veriyorlar onları oynasınlar. Korsan kullananın benim gözümde hırsızdan farkı yok.

Durumu olmayan o oyunu oynamayacak olay bu kadar basit. PC için nasıl para verdiyse oyun için de vermesi gerekir çünkü o oyunda bir sürü emek var ve hak sahipleri ücretini istiyor. Ücretsiz bir sürü oyun veriyorlar onları oynasınlar. Korsan kullananın benim gözümde hırsızdan farkı yok.

Tamam ama sonra bölgesel fiyatlandırma yapmayan firmalara da laf edilmeyecek. Sony, EA gibi. Oyunu yapanlar ve geliştirenler dolar ve euro kazanıp harcıyor hayatlarını öyle devam ettiriyor. PS oyunu 750-1000 TL fazla geliyorsa oynamayacaklar isyan etmek yerine. RTX 3080 için Nvidia'ya "bu kart pahalı alamıyoruz 3000 TL yap şunu" denmiyor mesela.

PC için para verirken iyi oyuna gelince neden özel fiyat yok.

Tamam ama sonra bölgesel fiyatlandırma yapmayan firmalara da laf edilmeyecek. Sony, EA gibi. Oyunu yapanlar ve geliştirenler dolar ve Euro kazanıp harcıyor hayatlarını öyle devam ettiriyor. PS oyunu 750-1000 TL fazla geliyorsa oynamayacaklar isyan etmek yerine. RTX 3080 için NVIDIA'ya "bu kart pahalı alamıyoruz 3000 TL yap şunu" denmiyor mesela.

PC için para verirken iyi oyuna gelince neden özel fiyat yok.

Normalde Cyberpunk PC ve Ps'de aynı fiyatta olabilirdi çünkü firma böyle yaptı zaten. Ama devletimiz sağ olsun Ps'e milyon tane vergi giriyor. Bana kalırsa PC'de dolar kuruna baktığımız zaman fiyatlar gayet iyi.

Geri
Yukarı